Biežāk uzdotie jautājumi

29. septembrī biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) aicina uz otro „Biedrību un nodibinājumu branču” (BN brančs), kurš norisināsies „Parunāsim Kafe‘teekā“. Tā būs skaidrojoša diskusija par to, kā mainīsies 2018. gadā ziedošanas kārtība no uzņēmēju pozīcijām.

18. septembrī sākās kampaņa “Mazais 100-gades pilsonis”, kuras ietvaros Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) dosies uz Rīgas skolām, lai informētu un ieinteresētu skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem.

Ar svētku koncertu ceturtdien, 28. septembrī plkst. 16.00 Rīgas NVO namā, Ieriķu ielā 43A tiks atzīmēta tā 4 gadu darbības jubileja. Sarīkojuma gaitā klātesošie gūs arī ieskatu NVO nama līdzšinējā darbībā, nozīmīgākajos pasākumos un nākotnes iecerēs.

Septembra ziņu numurā aicinām izlasīt interviju ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvi, URBACT III programmas Nacionālā kontaktpunkta koordinatori Latvijā Lauru Cunsku - Ābomu, lai uzzinātu vairāk par URBACT programmas darbību un aktivitātēm Latvijā.

Rīgas Tehniskās universitātes Absolventu asociācija (RTU AA) septembrī un oktobrī organizēs vairākas bezmaksas ekskursijas, ļaujot ikvienam interesentam noskaidrot, kur un kā savu pētniecisko darbību veic RTU zinātnieces.

Projekta „Sadarbības tilts 2” ietvaros septembrī ir iespēja noklauīties divas lekcijas par arābu kultūru un literatūru. Lekcijas lasīs Ingrīda Kleinhofa, Latvijas Universitātes vecākā arabistikas eksperte. Ingrīda Kleinhofa Tuvajos Austrumos nodzīvojusi 18 gadus, tur arī studējusi, strādājusi un veikusi pētījumus. Dzīvē iepazinusies ar dažādu ticību un tautību pārstāvjiem.

Projekta mērķis ir vēlēt visiem, lieliem un maziem, jauku Latvijas neatkarības pasludināšanas 99. jubileju,  sagādājot  pārtikas produktus  svētku mielastam mūsu līdzcilvēkiem, kuriem to trūkst - krīzes situācijā nonākušiem bērniem un māmiņām, vientuļiem sirmgalvjiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Aicinām skolniekus un studentus piedalīties konkursā, sagādājot pārtikas pakas.

Sestdien, 16. septembrī, ar dažāda veida sportiskām aktivitātēm un muzikāliem priekšnesumiem tika atklāts Centra sporta kvartāls, kas izveidots Krišjāņa Barona ielā 116a (bijušā LU stadiona teritorijā). Svētkos kopumā apmeklēja vairāk kā 12 000 rīdzinieku.

19.septembrī no plkst. 17.00 līdz 20.15 NVO TV tiešraidē varēs vērot Go Beyond rīkoto atvērto prasmju semināru "Sāc, nepadodies, paveic!"Jauns sākums – jauni izaicinājumi. Kā neapstāties pie uzsāktā? Kā motivēt sevi un citus? Uz šiem, kā arī līdzīgiem ikdienā aktuāliem jautājumiem varēsi rast atbildes atvērto prasmju seminārā 19. septembrī, kurā dzirdēsi pieredzes stāstus par pašdisciplīnu, motivāciju un mērķtiecību.

Sestdien, 16. septembrī, no plkst.12.00 ar dažāda veida sportiskām aktivitātēm un muzikāliem priekšnesumiem notiks Centra sporta kvartāla, kas izveidots Krišjāņa Barona ielā 116a (bijušā LU stadiona teritorijā), atklāšanas svētki.

Skanstes apkaimes uzņēmumi, izglītības un kultūras iestādes vienosies kopīgos svētkos jau š.g. 27. septembrī. Aizraujošas aktivitātes par drošību kopā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), iespēja izaicināt FS Metta futbolistus, Street Warriors šovprogramma, improvizatoru uznāciens un pašmāju mūziķi - tā ir tikai maza daļa no Skanstes apkaimes svētku pasākuma, kurš apmeklētājiem bez ieejas maksas būs atvērts teju visas dienas garumā.

Trešdien, 20. septembrī, plkst.14.00 NVO namā, Ieriķu ielā 43A, aicinām nevalstisko organizāciju pārstāvjus uz praktisko semināru "Publiskā runa un prezentācijas prasmes".  Semināru vadīs lektore Tatjana Titareva.

Rīga – URBACT labās prakses pilsēta!

2017. gada 13. septembris

Šogad Rīga tika atzīta par Eiropas labās prakses pilsētu. Pēc URBACT labās prakses pieteikumu izvērtēšanas un intensīva atlases procesa Rīga ieguva “URBACT labās prakses” statusu par līdzšinējo darbu un ieguldījumu ilgtspējīgas, integrētas pilsētattīstības jomā.

Konkursu – festivālu “Mēs Latvijai 2017”, kurā piedalīties aicināti dažādu Latvijā dzīvojošo tautību bērni un jaunieši,  jau trešo gadu rīko divas nevalstiskās organizācijas - biedrība “Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanas asociācija” un biedrība “Sadarbības platforma”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu vakantajam Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vadītāja amatam: Bērnu un jaunatnes sporta skolas „Rīdzene” direktors/-e (Bauskas ielā 88).

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu vakantajiem Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju amatiem:

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu vakantajam Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vadītāja amatam: Rīgas sākumskolas “Valodiņa” direktors/-e (Blaumaņa ielā 26, ar latviešu mācību valodu).

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu vakantajam Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vadītāja amatam: Rīgas 93. vidusskolas direktors/-e (Sesku ielā 72, ar latviešu mācību valodu).

Lai veicinātu Latvijā dzīvojošo ārvalstnieku -  trešo valstu valstspiederīgo un imigrantu - iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, projekta „Integrācijas ABC – 2017” ietvaros piecās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas apmācības – integrācijas kursi.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri