Afiša (26. maijs - 1. jūn)

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Riekstiņš” īsteno sabiedrības integrācijas projektu

Sākums Izglītība Pirmsskolas Rīgas pirmsskolas izglītības iest...

2018. gada 11. maijs

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Riekstiņš’” no 2018. gada 12. marta līdz 31. augustam  īsteno projektu “Sabiedrības iecietības veicināšana un integrācijas sekmēšana pirmsskolas vecuma bērniem ar speciālajām vajadzībām Rīgas pašvaldībā”, kas šogad guvis atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Labklājības departamenta sabiedrības integrācijas projektu konkursā.

Projekta mērķis ir veicināt bērnu ar speciālajām vajadzībām veiksmīgāku integrāciju vietējā sabiedrībā un mazināt viņu atstumtību, kā arī sekmēt projektā iesaistīto ģimeņu iecietību pret bērniem, kuriem ir attīstības traucējumi.

Projekta ietvaros  sadarbībā ar Izglītības iniciatīvu centru 19. un 25. aprīlī notika izglītojoši pasākumi pedagogiem un vecākiem, kuru laikā vecāki ieguva papildus izpratni par savu un citu bērnu ar īpašām vajadzībām spējām, liekot uzsvaru uz iecietību un pieņemošu attieksmi.

Semināru rezultātā iestādes pedagogi guva vērtīgas atziņas par pozitīva mikroklimata veidošana grupās, kuras apmeklē bērni ar speciālajām vajadzībām un to, kā veidot pozitīvu saskarsmi ar vecākiem.

Savukārt skolotāju palīgi paplašināja savas zināšanas, kā izprast un mērķtiecīgi atbalstīt bērnus ikdienas aktivitātēs.

Jāatzīst, ka minētie pasākumi bija ļoti rosinoši un noritēja pozitīvā gaisotnē, ko varētu raksturot  ar pirmsskolas skolotājas Vairas Remares vārdiem: “Ir tik jauki un patīkami, ka jaunas zināšanas atnāk pašas pie tevis un tu savukārt paej kādu soli pretī! Šie kursi apstiprināja manu dziļo pārliecību, ka bērniem, lai veiksmīgi apgūtu zināšanas, nepieciešamas pozitīvas emocijas ikdienā. Paldies lektorei Sandrai Krauklei par iesaisti praktiskās nodarbēs, kuras ieviesīsim darbā ar bērniem!”

Sagatavoja Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Riekstiņš” vadītāja Ginta Ozoliņa

Pēdējo reizi atjaunota 25.maijā, 2018, 20:07

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.