Afiša (26. maijs - 1. jūn)

Rīgas Vakara ģimnāzijas skolēni pieredzes apmaiņā Somijā

Sākums Izglītība Skolas Rīgas Vakara ģimnāzijas skolēni p...

2018. gada 10. maijs

Aprīļa nogalē Rīgas Vakara ģimnāzijas skolēni Sofija Zadorožnaja, Artūrs Merkurjevs - Prikhodko, Raimonds Ciganovičs un angļu valodas skolotāja Vita Ramiņa  piedalījās Ziemeļeiropas valstu vakarskolu seminārā, kas notika Somijas pilsētā Oulu.

Semināra  galvenais mērķis ir pieredzes apmaiņa un sadarbības veicināšana starp dažādu valstu vakarskolu audzēkņiem un pedagogiem, kā arī skolēnu konkurētspējas uzlabošana un labās prakses piemēru apzināšana. Pasākumā piedalījās arī Jelgavas novada Neklātienes vidusskola, Tallinas Pieaugušo ģimnāzija, Hāpsalas pieaugušo vakarskola un Oulu pieaugušo vidusskola. Skolēniem bija iespēja iepazīt visu valstu sagatavotos stāstījumus par  kultūrvēsturisko mantojumu un  nacionālajām tradīcijām, piedalīties Oulu Pieaugušo vidusskolā rīkotajā seminārā – „Neformālā izglītības nozīme jauniešu konkurētspējas veicināšanā”.

Pirmajā dienā bija iespēja iepazīties ar Somijas ziemeļu pilsētas Oulu nozīmīgākajām vietām, to vēsturi un tagadni. Pēc tam sekoja iepazīšanās vakars, kur neformālā gaisotnē studenti varēja savā starpā sapazīties, aprunāties, apmainīties pieredzē, izmantojot savas angļu valodas prasmes.

Otrajā dienā notika dažādas darbnīcas. Pēc tam visi projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar skolu un  izglītības sistēmu Somijā. Īpaša vērība tika pievērsta ar pieaugušo izglītībai, kuru Somijā ļoti daudz izmanto imigranti un bēgļi. Pēcpusdienā katram projekta partnerim bija iespēja iepazīstināt pārējos dalībniekus ar savas valsts kultūrvēsturisko mantojumu, nacionālajām tradīcijām, parādīt savas svešvalodu zināšanas. Pēc tam tika pārrunāts par tēmu, kā neformālā izglītība palīdz jauniešiem veicināt konkurētspēju. Tika izteiktas daudzas domas, ka šāda veida projekti palīdz jauniešiem iepazīt citas valstis, tradīcijas, izglītības iespējas un izmantot savas svešvalodu zināšanas.            Skolēniem tika dota iespēja apmeklēt Muzeju un Zinātnes centru Luupi. Tā bija iespēja iepazīties ar zinātnes sasniegumiem, dažādiem jaunievedumiem, kā arī ar somu vēsturi caur zinātnes prizmu.

Aizraujošs ceļojums gan tagadnē, gan pagātnē.

Un tad jau pienāca brīdis atvadīties un doties mājup, lai pa ceļam atkal un atkal kavētos atmiņās par ziemeļvalstī redzēto, dzirdēto un piedzīvoto.

Rīgas Vakara ģimnāzijas angļu valodas skolotāja  ­­­V.Ramiņa

Pēdējo reizi atjaunota 25.maijā, 2018, 20:07

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.