Afiša (20. mar - 26. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 25.vidusskolas audzēkņi Erasmus + projektā Spānijā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Rīgas 25.vidusskolas audzēkņi Era...

2018. gada 6. marts

Jau otro gadu Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi un pedagogi piedalās Erasmus+ projektos. Projektā „Aktīvie Eiropas pilsoņi” mūsu skola ir iesaistījusies no 2016. gada 1. septembra. Projekts ir orientēts jauniešu veiksmīgai sadarbībai, ES problēmu risinājumiem un stratēģijas Eiropa 2020 mērķu apzināšanai.

Šajā projektā darbojas jaunieši no dažādām valstīm – Latvijas, Horvātijas, Somijas, Spānijas un Itālijas. Projekta norises laikā jaunieši kopā ar skolotājiem bija Zagrebā (Horvātijā), Sippo (Somijā), un šī gada februārī mēs devāmies uz Kordovu (Spānijā). Visas aktivitātes projektā ir saistītas ar stratēģijas Eiropa 2020 izpēti. Pēdējās projekta aktivitātes darbs bija iestudēt lugu „Pareizais lēmums”.

Lugā parādījām, cik svarīgi ir pieņemt lēmumus pārdomāti, kā nepārdomāta rīcība var mainīt mūsu dzīves. Sākumā luga tika atsūtīta angļu valodā no Spānijas, to pārtulkojām latviešu valodā, sadalījām lomas un sākām mēģinājumus. Ja teksts aizmirsās – mācījāmies improvizēt, kā arī uzstāties publikas priekšā. Pēc daudziem  mēģinājumiem vēlos vakaros, lugu izrādījām skolā, skolotāju senioru salidojumā. Pēc izrādes skolā sākām gatavoties tālajam braucienam uz Kordovu, kur izrādi bija paredzēts parādīt daudz  lielākai auditorijai, bet nu jau angļu valodā un kā piecu valstu jauniešu kopdarbu.

11. februārī agri no rīta devāmies ceļā. Lidojām ar pārsēšanos un tikai vēlu vakarā ieradāmies Kordovā. Jau Malaga mūs sagaidīja ar saulīti, izlidojām no Rīgas -5’, tur + 16’. Naktis Spānijā bija aukstas +1’,bet dienā baudījām silto, pavasarīgo sauli līdz + 21’. Dienas pagāja mēģinājumos, katrs centās noslīpēt savas lomas, lai izrādes dienā visi būtu kā profesionāli aktieri, kaut gan daudziem tā bija pirmā reize uz lielās skatuves. Brīvajā laikā visi sadraudzējāmies un apskatījām pilsētas skaistākās vietas. Pilsēta ir ļoti sena. Tā atrodas Sjerra-Morena kalnāja nogāzē, Gvadalkviviras upes labajā krastā. Pilsēta pastāvēja jau Romas impērijas laikā.

Mūs patīkami pārsteidza Kordovas mošeja (La Mezquita), kurā redzējām kā dažādi laikmeti un stili savijās arhitektūrā un mākslā. Ļoti interesanta bija ekskursija vairāku stundu garumā pa vecpilsētu - augstās palmas, skvēri, strūklakas, pilsētas nocietinājuma mūris, (Murallas de la ciudad), ebreju kvartāls, Karaļu pils- Alkazāra, tieši šeit Alkazārā notika pārrunas par Kolumba ceļojumu plāniem, kuriem bija nepieciešams karaļa un karalienes atbalsts. Tā teikt Amerikas atklājumu vēsture šķiet sākusies šeit Kordovā. Protams tika apskatīts 16 arku, 233 metrus garais tilts pār Gvadalkivīras upi - „Romiešu tilts”. Tilts šajā vietā tika uzbūvēts jau romiešu laikos un tas bija slavenā Augusta ceļa, kurš veda no Romas uz Kadisu sastāvdaļa. Ekskursijas laikā un staigājot ar draugiem tika apskatītas vēl daudz interesantas vietas.

Savās viesģimenēs iepazinām dienvidu valsts kultūru un ēdienus, kā arī iemācījām saviem ārzemju draugiem kā ēst zemenes ar pienu! Lielu prieku mums, ziemeļniekiem, sagādāja citruskoki ielu malās un dārzos. Neskatoties uz to, ka pastāvēja valodu barjera, mēs spējām interesanti pavadīt laiku un viens otram palīdzēt, kad nepieciešams, iemācījāmies komunicēt ar dažādu kultūru vienaudžiem, papildinājām savas angļu valodas zināšanas.

Izrāde izdevās ļoti labi, gan skatītāji, gan aktieri bija apmierināti. Visi savu tekstu atcerējās un tēloja no sirds! Pēc izrādes bija kopīgas vakariņas.

Sestdien, 17. februārī,  visi ar smaidu sejā, daži ar asarām acīs, atvadījāmies, apskāvām viens otru un ar autobusu devāmies uz Malagas lidostu, no kuries atkal uz Frankfurti un tikai naktī bijām mājās Latvijā. Projekta laikā visi ļoti sadraudzējāmies un noteikti nepazaudēsim kontaktus. Mēs esam ļoti priecīgi par šo neatkārtojamo pieredzi!

Darbs turpinām, projekts vēl nav pabeigts, maijā mēs uzņemsim visu valstu jauniešus pie mums Rīgā.

Sindija Neimane 9.c klases skolniece

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 20.marts, 2018, 13:50
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv