Afiša (21. mar - 27. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Tikšanās ar mākslinieku Ianu Maksinu Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Interešu izglītība Tikšanās ar mākslinieku Ianu Maks...

2018. gada 5. marts

12. martā plkst. 13.00 Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas koncertzālē (Stūrmaņu ielā 31) uzstāsies krievu izcelsmes amerikāņu čellists, komponists un dziedātājs no Čikāgas Ians Maksins. Ieeja pasākumā - bez maksas.

Viņš ir ieguvis starptautisku atzinību, pateicoties īpašajam instrumenta skanējumam, inovatīvajam spēles stilam, kā arī harizmātiskajai personībai saskarsmē ar klausītājiem. Kā solists Maksins sniedz vairāk kā 200 koncertu katru gadu gan Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, gan Eiropā un Āzijā. Viņš ir uzstājies prestižās koncertzālēs un pasaulē zināmos festivālos, kā Ravīnija un Lolapalūza ASV, Spoleto un Ravenna Itālijā, vai Balto nakšu festivāls Sanktpēterburgā.

Maksins ir dzimis Sanktpēterburgā, un jau sešu gadu vecumā sācis spēlēt čellu Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas mūzikas skolā īpaši apdāvinātiem bērniem. Septiņpadsmit gadu vecumā viņs pārcēlās uz ASV, lai mācītos Manhetenas Mūzikas augstskolā Ņujorkā, un pēc tam bija vadošais čellists “New World Symphony” Floridā, kas ir ASV orķestru akadēmija. Viņam bija iespēja mācīties no tādiem izciliem čella meistariem kā Lins Harels, Mstislavs Rostropovičs un Jojo Ma.

Ians Maksins spēlējis un ierakstījis neskaitāmus mūsdienu komponistu darbus. 2010. gadā iznāca viņa pirmais solo albums “Solo Flight” (Solo lidojums). Līdzās tam, ka Maksins tiek augstu vērtēts kā klasiskās mūzikas izpildītājs, mūziķis sadarbībā ar citiem māksliniekiem darbojas plašā mūzikas žanru spektrā – džezā, blūzā, flamenko, rokā, R&B un pasaules mūzikā, jaucot stilus un izceļot čellu kā kopsaucēju. Kā viesmākslinieks Ians Maksins ir uzstājies un veicis ierakstus kopā ar tādiem māksliniekiem kā Andrea Bočelli, P. Diddy, Snoop Dogg, Gloriju Estefanu un Beriju Gibu, tāpat Maksins iesildījis arī Stinga un viņa ģitārista Dominika Millera koncertus.

Viņa jaunākais albums “Zaria” (2017) ir eklektisks dažādu pasaules tautu mūzikas ietekmju apvienojums. Albumā skan gan instrumentāli darbi, gan Maksina izpildītas dziesmas sešās dažādās valodās. Albumā ir iekļautas arī Maksina paša komozīcijas, kur dzirdamas Balkānu tautu, arābu, slāvu, Misisipi blūza un argentīniešu milongas ietekmes.

Tiekoties ar mākslinieku Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, būs iespējams klausīties viņa solo sniegumu dažādos mūzikas žanros un iepazīt mūziķa stāstus par mūziku, kas gadu gaitā ir veidojusi viņa daiļradi. Ians Maksins ir izteicis vēlmi muzicēt kopā ar Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un dzirdēt kā skan latviešu kokle.

Pasākuma valodas: angļu un krievu.

 

Foto: Ksenia Poulber

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 20.marts, 2018, 17:05
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv