Afiša (19. jan - 25. jan)

Aicinām pieteikties semināram “Beta”

Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Aicinām pieteikties semināram “Beta”

2018. gada 12. janvāris

Valsts izglītības satura centrs organizē ceturto praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts ķīmijas zinātnei. Seminārs tiek organizēts 10. – 12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par ķīmiju, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.

Seminārs notiks 2018. gada 27. janvārī Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (Aizkraukles ielā 21, Rīgā). Latvijas Organiskās sintēzes institūtā uzzini kā top jaunas zāļu vielas!

Lekcijā “No kolbas līdz aptiekai” tiks stāstīts par to, kā tiek atklātas jaunas zāļu vielas un kāds ir to ceļš līdz aptiekas plauktam. Lekcijā tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem:

·  ja zāļu viela ir aktīva šūnās un efektīva žurkās un pelēs, tad kāpēc tā ne vienmēr darbojas cilvēkos?

·  kāpēc jāsintezē tik daudz potenciālo zāļu vielu molekulu, ja tikai dažas no tām nokļūst aptieku plauktā?

Pirms doties uz praktiskajām nodarbībām, jaunieši apgūs darba drošības un ugunsdrošības noteikumus laboratorijā.

Praktiskos darbus veiks ķīmiķa ikdienas darba vidē un vietā – organiskās sintēzes laboratorijā. Skolēni paši veiks spirta grupas pārvēršanu par mezilgrupu. Mezilgrupai ir nozīmīga loma organiskajā ķīmijā. Mezilatvasinājumi tiek izmantoti kā starpsavienojumi dažādās ķīmiskās pārvērtībās. Katram skolēnam tiks nodrošināta iespēja pašam veikt gan sintēzi un sekot līdz reakcijas gaitai, gan arī veikt iegūtā produkta attīrīšanu.

Seminārs plānots no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Semināram aicināti pieteikties 10. - 12. klašu izglītojamie līdz 2018. gada 18. janvārim, aizpildot anketu interneta vietnē.

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība seminārā tiks apstiprināta, izskatot motivāciju dalībai seminārā.
Apstiprinājums dalībai seminārā tiks izsūtīts individuāli uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi 2018. gada 19. janvārī.

Informāciju sagatavoja: Agnese Kozlovska

Projekta aktivitātes koordinatore zinātniski pētnieciskās darbības jomā

E-pasts: agnese.kozlovska@832.visc.gov.lv

Pēdējo reizi atjaunota 19.janvārī, 2018, 09:24