Afiša (22. apr - 28. apr)

Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā noslēdzies projekts par Brīvprātīgo darba programmas īstenošanu

Sākums Izglītība Skolas Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā nos...

2017. gada 27. decembris

Projekts “Sirds siltumu atdodu cilvēkiem” iesākās 2017. gada 27. februārī. Klašu stundās Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas skolēni iepazinās ar brīvprātīgo darbu. Viņi uzzināja, ko šis darbs prasa, cik daudz aizņem laika, līdzekļu un ka tam vajadzīgas prasmes un resursi. Skolēni bija gatavi piedalīties brīvprātīgo darbā  Rīgas sociālās aprūpes centrs „Stella maris” (Birzes ielā 54), un projekts varēja sākties!

Projekta mērķis bija veicināt iecietību, savstarpējo sapratni un sadarbību starp dažādām sabiedrības grupām, sekmēt pilsoniskās sabiedrības attīstību, veicinot ikviena sabiedrisko līdzdalību un iesaistīšanos. Projekta realizēšanas laikā skolēniem radās pārliecība, ka vairāk jāpalīdz veciem cilvēkiem, jāattīsta sevī iecietība un līdzjūtība. Labumu no dalības paredzētajā projektā guva katrs skolas skolēns, kurš kā brīvprātīgais atbalstīja projekta aktivitātes pansionātā.

Rīgas Daugavgrīvas vidusskola jau no 2011. gada sekmīgi īsteno brīvprātīgā darba projektus un ar pansionātu ir izveidojušās zināmas sadarbības tradīcijas, tāpēc šo darbu skolēni tik sekmīgi varēja turpināt. Pansionātā sirmgalvju vientulības un sociālās izolētības problēma arvien ir aktuāla. Neizsakāms prieks un pateicība bija lasāmi sirmgalvju acīs, kad viņus pansionātā apciemoja skolēni, veicot kopīgas aktivitātes gan radošajās darbnīcās, gan mākslinieciskajā pašdarbībā.

Projektā plānotās aktivitātes pansionāta ikdienas norisēs ienesa patīkamas pārmaiņas – pavasara, Valsts svētku un Ziemassvētku koncertus, apkārtējās vides uzlabošanu, grāmatu lasīšanu. Kopīgajās tējas pauzēs skolas bērni un jaunieši uzzināja senioru dzīves pieredzi, dzīvesstāstus. Kopīgās aktivitātes skolēniem un pansionāta iedzīvotājiem ļāva integrēt darbībā pašus pansionāta iedzīvotājus, tādējādi viņus pārvēršot par procesa dalībniekiem, kas ļāva veidot plānotos pasākumus projektā augstākā kvalitātē.

Bērnu lēmums bija ne tikai vadīt koncertus, bet arī dienas centrā sagatavot un novadīt radošās rokdarbu nodarbības. Vispirms tika novadītas meistarklases skolēniem, kādas tās būs nepieciešamas projekta uzdevumiem, pēc tam mūsu skolēni savās prasmēs un zināšanās dalījās ar pansionāta iedzīvotājiem.

Uzskatām, ka labumu no dalības realizētajā projektā guva katrs mūsu skolas skolēns, kurš kā brīvprātīgais atbalstīja projekta aktivitātes pansionātā, jo ieguvums ir tolerance pret senioriem, kā rezultātā mainās skolēnu rakstura pozitīvās iezīmes.

Rīgas Daugavgrīvas vidusskola

Pēdējo reizi atjaunota 21.aprīlī, 2018, 17:56