Afiša (23. jan - 29. jan)

Konferencē „Skolēnu pašpārvalde šodien un rīt” uzsāk darbu pie stratēģijas pašpārvalžu attīstībai

Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Konferencē „Skolēnu pašpārvalde š...

2017. gada 19. decembris

6. decembrī  Latvijas Universitātes telpās norisinājās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas rīkotā skolēnu pašpārvalžu konference „Skolēnu paršpārvalde šodien un rīt”.

Konference vienoja skolu aktīvākos skolēnus, skolēnu pašpārvalžu konsultantus un izglītības iestāžu administrācijas pārstāvjus, lai veidotu un stiprinātu izpratni par pašpārvalžu lomu skolās un pašvaldībā.  Šī ir jau otrā Rīgas skolēniem rīkotā pašpārvalžu konference un par šā gada darbības galveno tēmu tika izvēlēta ilgtermiņa attīstība.

Konferences plenārdaļā dalībnieki tika informēti par gada laikā paveikto skolēnu pašpārvalžu attīstības jautājumos, iepazinās ar projektiem “Rīga brīvprātīga” un “Young Media House”, kā arī dzirdēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas Vidusskolēnu domes pieredzes stāstu par skolas atbalsta nozīmi skolēnu pašpārvaldes efektīvas darbības nodrošināšanai.

Darba grupās dalībnieki sprieda par dažādiem skolām un pašpārvaldēm aktuāliem jautājumiem - kāda ir pašpārvalžu loma skolās un kā labāk jauniešiem nodot savu viedokli lēmumpieņēmējiem, kā caur projektiem attīstīt skolēnu prasmes un piesaistīt papildus finansējumu pašpārvalžu darbībai un kā izmantot interneta sociālos tīklus, lai veiksmīgāk uzrunātu un sasniegtu plašāku jauniešu grupu.

Dalībnieki iepazinās ar Ikšķiles pašvaldības labo piemēru neformāla dialoga veidošanai starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, uzzināja par jauniešu veidoto projektu “Skolēns skolēnam” un uzklausīja jaunietes Madaras Neilandes atskatu par savu dalību starptautiskajā konferencē “Speak UP, Step UP! European youth work empowering young people’s democratic values & active citizenship’’. Līdztekus tam jaunieši sprieda, cik viņi jūtas gatavi ar iniciatīvu palīdzību veidot pozitīvas pārmaiņas savas apkaimes un skolas dzīves uzlabošanai. Šogad tika veidota arī atsevišķa darba grupa skolēnu pašpārvalžu konsultantiem, lai diskutētu par konsultantu lomu skolās un nepieciešamo atbalstu veiksmīgam darbam ar skolēnu pašpārvaldēm.

Konferenci noslēdza paneļdiskusija, kurā piedalījās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis,  Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļenskis,  Rīgas skolēnu domes prezidente Laura Katrīna Baumane un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas Vidusskolēnu domes priekšsēdētājas vietniece Veronika Morozova.

Konferencē radītās ides un identificētie labas prakses piemēri tiks izmantoti, izstrādājot stratēģiju darbam ar Rīgas skolu pašpārvaldēm.

Lai iegūtu papildus informāciju par atbalsta un izglītojošām aktivitātēm Rīgas skolēnu pašpārvaldēm, aicinām vērsties pie Rīgas Skolēnu domes konsultantes Annas Īviņas (tālr. +371 29600843, e-pasts: aivina@edu.riga.lv).

Pēdējo reizi atjaunota 23.janvārī, 2018, 13:42