Afiša (21. apr - 27. apr)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 241. pirmsskolas izglītības iestādes piparkūku Ziemassvētki

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Rīgas 241. pirmsskolas izglītības...

2017. gada 18. decembris

Šajā laikā, kad ārā ir ziema, Adventes vainagā jau deg sveces un šur tur logos jau sāk parādīties košu lampiņu virtenes, prātā nāk domas par gada baltākajiem un mīļākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.

Tie ir jauki ne tikai ar sniega baltumu, ģimenes kopā būšanu, dāvināšanas prieku un brīvdienām, bet arī ar īpašām Ziemassvētku tradīcijām. Katrai ģimenei ir savas tradīcijas, kā svinēt šos svētkus. Vienmēr tā ir dziedāšana, ejot apkārt eglītei, citiem katru gadu nāk Ziemassvētku vecītis, citi Ziemassvētkus svin mežā zem eglītes, citi tos svin senlatviešu garā...

Ziemassvētku laiks, nenoliedzami, nav iedomājams bez izgreznotās Ziemassvētku eglītes, brīnumainajiem rotājumiem visapkārt, piparkūkām, karstajiem dzērieniem un ģimenes tuvības sajūtas. 

Ziemassvētku priekšvakarā, kad pieaugušie un bērni tik ļoti gaida brīnumus, Rīgas 241. pirmsskolas izglītības iestādē notiek Piparkūku pilsētiņas būvēšana. Piparkūkas ir Ziemassvētku  neatņemama sastāvdaļa. Tagad grūti iedomāties, ka šis ēdiens pirms 5000 gadiem bijis tik īpašs, ka ar to mieloja tikai dievus vai pārdeva aptiekās kā zāles. Tie bija tik dārgi cepumi, ka tos varēja atļauties ļoti bagāti cilvēki.

Ar pieaugušo palīdzību bērni sarīkoja Piparkūku burvību iestādē: cepumi ar Ziemassvētku garšu ir visur - grupiņās, zālē un hallē. Piparkūku pilsētiņa tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, tāpēc "...it visiem ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek". 

Izsakām pateicību visiem Piparkūku pilsētiņas celtniekiem!   

 rigas_241_pii_piparkuku.jpg

Informāciju sagatavoja:
Rīgas 241. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Inga Beļavska

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 20.aprīlī, 2018, 16:33
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv