Afiša (17. dec - 23. dec)

Meistarklase “Ar vasaras sajūtu ziemā” Botānikas muzejā

Sākums Izglītība Pedagogiem Meistarklase “Ar vasaras sajūtu z...

2017. gada 7. decembris

Zini, kas ir Herbārijs?  Nospiesti, žāvēti augi? Vai tikai? Nāc uz LU Botānikas muzeja  meistarklasi  “Ar vasaras sajūtu ziemā”, un uzzini, kas tad īsti ir Herbārijs. Vai zini, kā izskatās un kā atšķiras  kaķpēdiņa un zaķpēdiņa, kas ir vanagnadziņi un cīrulīši? Uzzini, dari un radi!

Radi Ziemassvētku noskaņu no ziedošās vasaras. Dari Gaismu –  izveidot savus Ziemassvētku rotājumus - laminētu augu svečturus - lukturus.

Tuvojas Ziemassvētku laiks. Laiks, kad Gaisma uzveic Tumsu. Lai ikviens tumšos ziemas vakarus varētu padarīt mazliet gaišākus,  Latvijas Universitātes Botānikas muzejs piedāvā iespēju izveidot katram savu gaismas nesēju,  kas piepildīts ar dabas spēku –  Latvijas pļavu un  mežu augiem. Katram savu  gaismas nesēju –   lukturi jeb svečturi.

Nodarbības sākumā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas Universitātes Herbārija krātuves veidošanās vēsturi, dažādajām kolekcijām. Unikāla iespēja aplūkot iespaidīgo vēsturisko krājumu, kuru pirmsākumi datējami kopš  XIX ar jau ar 50. gadiem.

Nodarbību gaitā apmeklētāji tiks iepazīstināti arī  ar galvenajiem  herbārija gatavošanas posmiem:

· augu pareiza ievākšana;

· presēšana un žāvēšana;

· herbārija noformēšana;

· etiķetes pievienošana;

· herbārija uzglabāšana.

Savukārt radošajā aktivitātē apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja izveidot savu Ziemassvētku rotājumu –  laminētu svečturi ar Latvijas augiem. Nodarbību gaitā meistarklases dalībnieki izvēlēties augus, ko izmantot savā kompozīcijā,  nosakot to sistemātisko piederību un auga zinātnisko nosaukumu.

Meistarklase notiks LU Botānikas muzejā (Kronvalda bulvārī 4)  11., 13., 15. un 18. decembrī  pl. 10.00, kā arī  pl.17.30. Individuālās grupas (4-10 cilvēki) var pieteikties sev vēlamos laikos.

Aptuvenais nodarbības ilgums  - 2 stundas. Īpaši gaidīti sākumskolas un pamatskolas skolēni,  kā arī ģimenes ar  bērniem, kas izvēlas apvienot radošo aktivitāti ar augu pasaules izzināšanu. Dalības maksa meistarklasē skolēniem – EUR 3.00, pieaugušajiem – EUR 4.00.

Telpas ierobežotās ietilpības dēļ uz nodarbībām jāpiesakās iepriekš, rakstot agitat@lu.lv.

Informāciju sagatavoja:

Agita Treimane

26672994, agitat@lu.lv

LU Botāniskā muzeja

Projektu vadītāja

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 21 institūtā un astoņās filiālēs reģionos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Pēdējo reizi atjaunota 15.decembrī, 2017, 18:02