Afiša (17. dec - 23. dec)

Meiteņu koris “Vivace”, dziedot Ziemassvētku kora dziesmas, no Prāgas atved 3 balvas, tostarp, Zelta diplomu

Sākums Izglītība Interešu izglītība Meiteņu koris “Vivace”, dziedot Z...

2017. gada 6. decembris

2017. gada 1. un 2.decembrī Prāgā (Čehijā) norisinājās XXVII starptautiskais Adventa un Ziemassvētku kora mūzikas festivāls ar Petra Ebena balvu, kurā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace” bērnu koru kategorijā ieguva 1. vietu, kā arī tika izvirzīts uz Grand Prix.

Starptautiskais Adventa un Ziemassvētku kora mūzikas festivāls tiek rīkots katru gadu – tajā nedēļas nogalē, kad sākas Pirmā Advente. Šis ir viens no senākajiem un populārākajiem Adventa un Ziemassvētku kora mūzikas festivāliem Eiropā. Šajā festivālā piedalās vīru, sieviešu, jauktie un bērnu kori. Katram korim jāsagatavo konkursa programma, iekļaujot kora dziesmas Adventa un Ziemassvētku laikam.  Festivāla laikā notiek ne tikai sacensības starp dažādiem koriem, bet arī vairāki koncerti Ziemassvētku laika gaidīšanas noskaņās.

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace” konkursā startēja bērnu koru kategorijā. Koris kļuva par savas kategorijas uzvarētājiem un tika izvirzīts arī uz Grand Prix.

“Ir milzīgs gandarījums redzēt, kā kora meiteņu cītīgais darbs kora mēģinājumos vainagojies ar vairākām uzvarām tik skaistajā un koru dziedātāju iemīļotajā konkursā, kas katru gadu notiek Pirmajā Adventē. No konkursa meiteņu koris atgriezās ar trīs balvām – 1. vietu bērnu koru kategorijā, konkursa titulbalvu par vislabāk izpildīto komponista Petra Ebena skaņdarbu, kā arī speciālbalvu par labākajām solistēm Ērika Ešenvalda skaņdarbā “O,salutaris”, stāsta Andra Fenhane, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu kora “Vivace” diriģente.

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā meiteņu koris “Vivace” piedalīsies arī koncertā Latvijā, uz kuru ir aicināts ikviens kora mūzikas mīļotājs. 10. decembrī plkst. 15:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks koncerts “Adventes gaismā”, kur starp citu mūziķu un mākslinieku priekšnesumiem uzstāsies arī “Vivace” meitenes. Šajā koncertā “Vivace” kopā ar kamerorķestri “Armonico”, kura mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Dreģis, pirmatskaņos Mārtiņa Miļevska ciklu “Pretim baltam klusumam”.

Par Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu kori “Vivace”

Koris regulāri koncertē un aktīvi iesaistās dažādos muzikālos projektos. Korim ir liela starptautisko konkursu un festivālu pieredze. Jaunākie kora panākumi ir 2016. gada pavasarī iegūtais Zelta diploms un Galvenā balva IV Jāzepa Vītola Bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!”, kā arī nupat iegūtā 1. vieta XXVII starptautiskajā Adventa un Ziemassvētku kora mūzikas festivālā bērnu koru kategorijā. Kora diriģentes – Andra Fenhane, Alise Koknēviča; koncertmeistare – Iveta Pelše.

Plašākai informācijai:
Andra Fenhane, diriģente,