Afiša (17. dec - 23. dec)

Zīmējumu teātris Adventa laikā aicina uz zīmējumu operu “Dāsnumātika”

Sākums Izglītība Pirmsskolas Zīmējumu teātris Adventa laikā ai...

2017. gada 4. decembris

Zīmējumu operas “Dāsnumātika” izrāde Rīgā notiks 17. decembrī plkst. 17.00 Zirgu ielas koncertzālē. Uzveduma pamatā ir Čārlza Dikensa stāsts “Ziemassvētku dziesma”, kas ir par cilvēka spēju kļūt dāsnam un tas brīnumaini notiek tieši Ziemassvētku naktī.

Izrādes režisors Varis Klausītājs: “Ar šo iestudējumu Zīmējumu teātris pauž, ka ir noticis smalks pārpratums. Motīvs no Čarlza Dikensa Ziemassvētku stāsta vēsturiski esot aizsācis milzīgo iepirkšanās modi, taču stāsts patiesībā ir par pilnīgi cita veida dāsnumu.”

Brīnišķīgs dzejnieces Annas Auziņas teksts komponista Kaspara Zemīša rakstītajai mūzikai skanīgajās Rīgas Doma meiteņu kora balsīs saka, ka ir iespējams kļūt labam, grūtākais ir iesākt. Ziemassvētki kā savstarpējās saprašanās un mīlestības laiks ir laiks, kad ikviens var kļūt dāsns. Pat akmens var pārvērsties par mākoni.

Izrādē piedalās Rīgas Doma meiteņu koris TIARA Airas Birziņas vadībā, tenors Jānis Kurševs vai Gustavs Melbārdis, aktieri Klāvs Mellis un Marta Grase vai Ilze Āboltiņa, kā arī mūziķu ansamblis. Iestudējuma dramaturģiju veidojusi Rasa Bugavičute-Pēce. Iestudējums papildināts ar zīmēšanu un laikmetīgo deju, kam horeogrāfiju veidojusi Agnese Bordjukova. Scenogrāfijas elementi veidoti, iespaidojoties no mākslinieka sirreālista Renē Magrita darbiem.

„Dāsnumātiku” raksturo vizuāli spilgta, viegli uztverama valoda, kas ir vienlīdz saprotama un saistoša gan bērniem un jauniešiem, gan arī pieaugušajiem, paredzot plašu mērķauditoriju un teātra notikumā ļaujot iesaistīties visai ģimenei.

“Zīmējumu teātris” tradicionālās skatuves mākslas formas attīsta ar jaunu radošo izpausmju palīdzību, kas ierasto izpildītāju un auditorijas pretnostatījumu cenšas aizstāt ar skatītājam pietuvinātu un iesaistošu dialogu. Zīmējumu teātra mērķis ir veidot inovatīvas un mūsdienīgas teātra formas, tradicionālo teātra mākslu papildinot ar zīmēšanu, laikmetīgo deju un mūziku, tādējādi bagātinot auditorijas, īpaši bērnu teātra pieredzi.

Biļetes iegādājamas Biļešu paradīzes kasēs vai internetā, kā arī norises vietā pirms izrādes.

Izrādes norisi atbalsta Rīgas dome.

Zirgu ielas koncertzāle, Kaļķu iela 11, Rīga (ieeja no Zirgu ielas)

dh.jpg.png

Vairāk informācijas: