Afiša (21. nov - 27. nov)

Rīgas Vakara ģimnāzijas teritorijā mājvietu atradis ezītis

Sākums Izglītība Skolas Rīgas Vakara ģimnāzijas teritorij...

2017. gada 14. novembris

Neparasts gadījums nesen notika Rīgas Vakara ģimnāzijā. Izmantojot skaidro laiku, skolas sētnieks steidza sakārtot ziemciešu dobes. Posmā starp zālienu un puķu dobi grābeklis pēkšņi izvēla palielu lapu, velēnu un zemes pikuci. Kad sētnieks šo vīstokli gribēja nest uz konteineru – tas pēkšņi… sāka kustēties un tirināt savas ķepiņas.

Ezītis! Starp prasmīgi savītajām krešu stīgām un dzeltenajām kļavu lapām iedobītē adatainis bija izveidojis savu ziemas “gultiņu”.

Pats par sevi šis notikums nebūtu nekas īpašs, jo kā zināms visi šie kukaiņēdāju kārtas pārstāvji dodas ziemas guļā. Pārsteidz tas, ka ezītis ziemas miegam bija izvēlējies vietu Gaiziņa ielā, pie paša Centrāltirgus.

Kā viņš šeit gadījās – tālu prom no sava zaļā, ierastā meža? Varbūt kā bērnu multenēs bija devies pēc ābolu un sēņu krājumiem uz tirgu, bet ziema ceļā pārsteigusi?

Lai kā arī būtu, pēc fotosesijas ežulis tika ielikts atpakaļ viņa izraudzītajā vietiņā. Skolas darbinieks gādīgi kā dūnu pēļus virsū pamīšus uzbēra kļavu lapas, zemi un kūdru. Bet lai ziemas miegs netiktu traucēts, apkārt guļvietai tika sasprausti mietiņi. Ezīt, lai tev silta un sniegiem bagāta ziema!

Par informāciju un mājvietu parūpējās:

I.Butevica, Rīgas vakara ģimnāzijas skolotāja

Pēdējo reizi atjaunota 21.novembrī, 2017, 13:01