Afiša (21. nov - 27. nov)

“Mind lab” mācību metodes apguve Erasmus+ projektā

Sākums Izglītība Pirmsskolas “Mind lab” mācību metodes apguve ...

2017. gada 13. novembris

Rīgas 234. pirmsskolas izglītības skolotājas L. Ozoliņa, S. Kalniete un logopēde A. Paļaņičenko  oktobra beigās devās uz Itālijas pilsētu Badia Polesine papildināt savas teorētiskās zināšanas Erasmus +  stratēģiskās skolu partnerības projekta “Ilgstpējīgas prasmes 2032”(„Sustainable skills 2032”) ietvaros.

Skolotājas iepazinās ar jaunu mācību metodi “Mind lab”, kas ir inovatīva mācību metode, kuras mērķis ir  attīstīt bērniem kognitīvās, sociālās, emocionālās un ētiskās prasmes, izmantojot spēļu stratēģijas. Šī metode palīdz bērniem efektīvi pielietot šos procesus gan skolā, gan dzīvē. Tā iedrošina bērnus apgūt prasmes kā mācīties un dod iespēju izaugt par apmierinātiem un laimīgiem cilvēkiem.

“Mind Lab” metodē izmanto trīs soļu sistēmu, kas palīdz attīstīt un uzlabot spēju domāt. Šī trīs soļu sistēma ir:

1) tikt iesaistītam (skolēni tiek iesaistīti spēlē, kas stimulē reālās dzīves situāciju un kopā ar skolotāju atklāj un eksperimentē, izmantojot dažādas stratēģijas, kas ļauj izmantot viņu spēlēšanas prasmes);

2) mācīšanās (skolēni mācās “Mind Lab” domāšanas modeļus, tas nozīmē, ka pēc spēles skolēni domā par stratēģijām, kuras izmantoja);

3) pārnešana (skolēni pārnes šos domāšanas paņēmienus reālajās dzīves situācijās).

Domāšanas paņēmieni ir resursi, kuri izveido un organizē mūsu domāšanas veidu, kas vada mūs grūtās dzīves situācijās.

Iepazīstaties ar projektu  var projekta  mājas  lapā http://erasmusplusproject2.wixsite.com/skills

Informāciju sagatavoja:

Rīgas 234. pirmsskolas izglītības iestādes projektu koordinatore L. Ozoliņa