Afiša (20. okt - 26. okt)

Erasmus+ projekta Cycling against bullying aktivitātes Rīgas 25.vidusskolā

Sākums Izglītība Skolas Erasmus+ projekta Cycling against...

2017. gada 11. oktobris

Rīgas 25. vidusskolas vēstures muzeja padomes audzēkņi un skolas pedagogi 2016. gada rudenī sāka darbu Eiropas Savienības Erasmus+ K2 projektā “Cycling Against Bullying”. Projektā piedalās piecas valstis: Latvija, Grieķija, Itālija, Polija un Turcija. Šā gada septembrī latviešu komandai bija tas gods uzņemt savā skolā pārējo četru projekta dalībvalstu pārstāvjus un izmēģināt savus spēkus viesiem domātu pasākumu organizēšanā.

Projekta mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar mobingu skolās, apkārtējā vidē un veidiem, kā pret to cīnīties. Projekta darbības laikā audzēkņiem bija iespēja pilnveidot savu angļu valodu, spēju kritiski domāt, uzņemties iniciatīvu un attīstīt sadarbības prasmes ar dažādu valstu jauniešiem.

“Brauc, nevis izsmej” – ar šādu devīzi piecu valstu skolēni un viņu skolotāji 2017. gada 25. septembrī satikās projekta otrajā posmā, lai šoreiz jau Latvijā dotos kopīgā velobraucienā un piedalītos aktivitātēs, kas saliedētu piecu dažādu valstu un kultūru pārstāvjus.

Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi ārzemju viesu ierašanos gaidīja ar lielu nepacietību. Pēc ilgas un saspringtas gatavošanās, kad katram tika dots viens vai vairāki atbildīgi uzdevumi, beidzot bija pienācis lielais notikums – tika sagaidīti projekta dalībnieki.

26. septembrī projekta dalībvalstu audzēkņi un skolotāji tika svinīgi sveikti Rīgas 25. vidusskolas projekta atklāšanas ceremonijā, kur sveicienu vārdus un veiksmes vēlējumus teica gan skolas direktore Inga Nestere, gan viņas vietnieki Tālivaldis Mežis un Gita Šulce, kā arī skolas muzeja vadītāja Rudīte Liepiņa. Dalībniekus ar krāšņu priekšnesumu priecēja skolas deju kolektīvs “Pasaciņa” un dziedātāji. Visi projekta dalībnieki parakstīja draudzības apliecinājumu, sava veida uzvedības noteikumus ar apņemšanos būt savstarpēji draudzīgiem, izpalīdzīgiem. Pēc projekta jaunā posma atklāšanas viesiem bija iespēja iepazīties ar skolas un pilsētas vēsturi, piedaloties ekskursijās, ko vadīja Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi. Ar lielu interesi viesi iepazinās ar skolu un Vecrīgu. Viņiem tika dota iespēja palūkoties uz galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta, braucot ar kuģīti pa Daugavu.

Nākamā diena tika atvēlēta projekta galvenajam notikumam – velobraukšanai. Visi projekta dalībnieki devās uz atpūtas parku “Rāmkalni”, kur varēja ne tikai pierādīt sevi braucienā ar velosipēdu, bet arī piedalīties dažādās komandu sacensībās un spēlēs, tā apliecinot savu vēlmi sadarboties, attīstīt draudzīgu gaisotni un palīdzēt cits citam. Mūsu viesiem īpaši patika rodeļu trase.

Pēdējā projekta dienā aktivitātes noritēja Jūrmalā, tādēļ jau rīta agrumā visi dalībnieki iekāpa vilcienā, kas viņus aizveda uz Jūrmalu  Latvijas populārāko kūrortpilsētu. Diena tika sākta piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, kur katram bija iespēja pierādīt savus spēkus un izveicību dažādas sarežģītības pakāpes šķēršļu trasēs. Gan skolēni, gan skolotāji varēja izbaudīt Jūrmalas pludmales burvību un varbūt pat pameklēt kādu izskalotu dzintaru.

Galu galā šis nelielais piedzīvojums izvērtās tik interesants, ka gluži vai negribējās doties atpakaļ uz Rīgu. Vakarā visi dalībnieki atkal tika gaidīti Rīgas 25. vidusskolā uz noslēguma pasākumu. Projekta dalībnieki  saņēma sertifikātus par piedalīšanos otrajā projekta posmā, nelielas dāvanas un visu dalībnieku kopbildi. Katrai valstīj iepriekš tika dots uzdevums – iepazīstināt ar savu valsti, skolu.  Te katra valsts vēlreiz pierādīja, cik atšķirīga ir tās kultūra, kad visi projekta dalībnieki apvienojās kopīgās aktivitātēs, mācīdami cits citam gan nacionālās dejas, gan arī spēles. Jautrības un prieka šajā noslēguma vakarā netrūka.

Nākamajā dienā ārzemju viesi devās uz lidostu, kur bija jāšķiras no jauniegūtajiem draugiem. Tikmēr pārējie projekta dalībnieki varēja atskatīties uz paveikto – projekta otrais posms nu bija galā. Tika izdarīti secinājumi, un visi bija vienisprātis, ka viesu uzņemšana noritējusi veiksmīgi. Bija jāmācās rīkoties uz vietas un pielāgoties apstākļiem, ja viss nenoritēja tieši tā, kā bija plānots, taču mūsu komanda tika galā ar visām grūtībām. Visi ieguva neatkārtojamu organizatorisko pieredzi, kas noteikti noderēs arī citos projektos un darbos.

Taču ar to darbs nebeidzas. Jāsāk gatavoties nākamajam projekta posmam un tikšanās reizei, kas noritēs ne vairs Latvijā, bet gan Polijas pilsētā Živjecā.

Kopbilde pie skolas.jpg

Rīgas 25.vidusskolas 11.a klases audzēkne Laura Bukēviča.

Pēdējo reizi atjaunota 20.oktobrī, 2017, 10:42