Afiša (20. okt - 26. okt)

BJC “Mīlgrāvis” notiek nodarbība Latviešu ornamenti Rīgas 110. pirmskolas izglītības iestādes audzēkņiem

Sākums Izglītība Interešu izglītība BJC “Mīlgrāvis” notiek nodarbība ...

2017. gada 10. oktobris

10. oktobrī Bērnu un jauniešu centrs “Mīlgrāvis” uzņēma Rīgas 110.p.i.i. audzēkņus un pedagogus, kuri savā iestādē īsteno sabiedrības integrācijas projektu. Sadarbības mērķis ir latviešu valodas vides stiprināšana caur kultūras izzināšanu, tā satuvinot atšķirīgas sabiedrības grupas.

BJC “Mīlgrāvis” viesojās četras grupiņas ar krievu apmācības valodu, lai iepazītos ar ornamentu veidošanas principiem, apskatītu grāmatas, mūsu audzēkņu darbus, kuros izmantoti  rakstu motīvi un iemācītos latviešu rakstu zīmes.

Nodarbības “Latviešu ornamenti” vadīja un ar mūsu iestādes audzēkņu darbiem iepazīstināja Dace Timule. Pasākumam sagatavotajā ekspozīcijā bija apskatāmi BJC “Mīlgrāvis” skolotājas Ingrīdas Irbes audzēkņu zīmējumi un gleznojumi ar rakstu elementiem, skolotājas Indras Vītoliņas audzēkņu floristikas darbi ar ornamentiem no dabas materiāliem un Daces Timules audzēkņu keramika, kuru dekorēšanā izmantotas mālā iespiestas zīmes.

Nodarbības laikā audzēkņi no dabas materiāliem mācījās salikt vienkāršus ornamentus un nosaukt rakstu zīmes latviešu valodā.

Pasākuma noslēgumā mazie viesi apskatīja vairākas nodarbību telpas, vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādi, zīmējumus un gleznojumus interešu centra gaiteņos.

Šī tikšanās ir veiksmīgas sadarbības turpinājums ar R'igas 110.pirmskolas izglītības iestādes pedagogiem.

Informāciju sagatavoja:

Dace Timule