Afiša (24. feb - 2. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Dabas muzejā atklās mākslinieka Vigeo Saules personālizstādi

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Interešu izglītība Dabas muzejā atklās mākslinieka V...

2017. gada 6. oktobris

Gājputnu rudens migrāciju aizvadot, Dabas muzejā atklās mākslinieka Vigeo Saules personālizstādi, kurā aicinās palūkoties uz eksotiskiem un ziemeļniekiem atpazīstamākiem putniem. Personālizstāde Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama no 11. līdz 22. oktobrim.

Trimdas gleznotājs, mākslas profesors un dabas mīļotājs Vigeo Saule (1932.–2014.) kopš 2007. gada par savu dzīves vietu bija izvēlējies Skrīverus, kur kopā ar dzīvesbiedri Mārīti Pavlovsku kopts un mākslinieciski izdaiļots piemājas dārzs. Otrā pasaules kara laikā, 12 gadu vecumā, Vigeo ar ģimeni nonāca Vācijas bēgļu nometnē, bet no tās 1948. gadā ceļš veda uz tālo Venecuēlu. Studējis Karakasas Mākslas akadēmijā un piedalījies izstādēs, saņemot arī vairākas Venecuēlas godalgas, vēlāk pārcēlies uz ASV un līdz pensijai Saule bijis mākslas profesors Ņujorkas Baruka (Baruch) koledžā. Brīvajās vasarās mākslinieks mīlējis ceļot, apskatot Eiropu un abus Amerikas kontinentus, īpašu saviļņojumu piedzīvojot Peru un Andu kalnos.

„Māksliniekam tuvas tēmas ir cilvēku sejas, putnu un dzīvnieku pasaule un pamestas, tukšas ainavas. Par savu iemīļoto tematiku Saule savulaik ir teicis, ka ar „tukšajām” ainavām viņš ir vēlējies izteikt protestu cilvēku bezatbildīgajai, postošajai rīcībai pret dabu, bet viņa dzīvnieku un putnu iztēlojumus rosinājušas mākslinieka raizes par šo skaisto radību apdraudētību,” tā par gleznotāju rakstījusi mākslas zinātniece Eleonora Šturma.

Personālizstādē, kas no 11. līdz 22. oktobrim būs atvērta Latvijas Dabas muzejā, apskatāmi darbi, galvenokārt akvareļi un monotipijas, kuru galvenie varoņi ir putni – daļa no mākslinieka iemīļotās dzīvnieku tēmas. Eksotisko un ziemeļniekiem atpazīstamāko putnu portretējumi netiecas atainot sugas precizitāti, bet drīzāk piešķir putniem cilvēcīgas īpašības un iemieso autoram raksturīgo humoru un labestību. Mākslinieka gleznas regulāri eksponētas izstādēs Ņujorkā, Venecuēlā, arī Vācijā.

Izstāde papildināta ar priekšmetiem no muzeja eksotisko putnu kolekcijas, kas apmeklētājiem ilgāku laiku nav bijuši pieejami – zeltaino tukānu, bālo amazonu, zilo vainagbalodi, sārtvēdera dzeni, pelēko degunragputnu, zilo sīli, kukaburru, pakalnu mainu un citiem. 

Izstādes atklāšana 11. oktobrī plkst. 11.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstāde atvērta:

T., P. 10.00–17.00

C. 10.00–19.00

S., Sv. 11.00–17.00

 

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

e-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv


Latvijas Dabas muzejs

K. Barona iela 4
Epasts: info@ldm.gov.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 23.februārī, 2018, 16:25
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv