Afiša (21. nov - 27. nov)

Rīgas 28.vidusskolas projekta ilgtspēja ar “Latvijai 100” piederības zīmi

Sākums Izglītība Skolas Rīgas 28.vidusskolas projekta ilg...

2017. gada 13. septembris

Rīgas 28. vidusskola sadarbībā ar Jaunrades skolu iepriekšējā mācību gadā īstenoja projektu “Caur sidraba birzi gāju, zelta kokles rociņā.” Kopīgi darbojoties gan ģimenēm, gan patvēruma meklētājiem un dažādu vecumu individuāliem dalībniekiem, uzzinājām par patvēruma meklētāju un citu Latvijā ieradušos personu likteņiem. Rezultātā skolēni un sarkandaugavieši kļuva zinošāki par bēgļu jautājumiem, līdzcietīgāki un saprotošāki. Bet kā redzamais īstenotā projekta rezultāts ir kopīgi gatavotās kokles.

Tās tagad ir kā sākums jaunai idejai – līdzīgā veidā gatavot kokles un citus mūzikas instrumentus, iepazīstot citam citu un attīstot darba tikumu un sadarbojoties. Šai nodarbē nepastāv valodas barjeras, jo visu var parādīt un vienlaikus arī jaunus vārdus apgūt, nav vecuma atšķirību, jo nepieredzējis gatavotājs var būt gan jaunietis vai bērns, gan vectētiņš vai tētis.

Ideja “100 kokles Latvijas valsts simtgadei” pirmo reizi plašāk prezentēta 2017.gada 9.septembrī  Jelgavā Metāla svētkos 2017. Kopīgais Rīgas 28.vidusskolas, Jaunrades skolas un skolotāja Arnolda Ziemeļa stends “Metāla spēks un kokles aicinājums” un Latvijas simtgades piederības zīmi informācijā bija interesants ar savu trīsdaļīgo ekspozīciju – nu jau tradicionālo RIPO AUTO ar jaunu dizaina koncepciju “Etnogrāfija”, Ziemeļu ģimenes un atbalstītāju kopīgo vēsturisko Baldones trulīti (foto apkopojumā bija redzama vēsture un tagadne) un kā metāla akcents un pamats tēmai “Caur sidraba birzi gāju, zelta kokles rociņā” – trulīša karkass ar riteņiem, uz kā labi varēja izvietot dažas gatavās kokles.

Bija prieks, ka varam plašāk pastāstīt ne tikai par projektu, bet arī par skolām, par kopīgo sadarbību un uzklausīt apmeklētāju un citu Metāla svētku dalībnieku viedokļus. Sarunās minējām arī Latvijas simtgades tēmu un bija prieks, ka sarunu biedriem patika mūsu izdomātā atzīmēšana – gatavojot kopā kokles, kā Latvijas kultūras un darba tikuma simbolu. Secinājums - ideja ir laba un pārliecībam ka tā izpildāma, kā arī prieks, ka daudziem tagad Latvijas valsts simtgades svinības saistīsies arī ar sadarbību, kultūru un praktisku darbu jaunu lietu radīšanā.

Paldies sakam Latvijas valsts simtgades biroja darbiniekiem par labiem vārdiem, daudzajiem pozitīvo atsauksmu rakstītājiem, Metāla svētku organizatoriem un dalībniekiem par lielisko dienu, kad pat lietus atkāpās un nogaidīja līdz svētku beigām.

1.MetalaSvetki2017-Kokles.jpg

Sagatavoja – Dzintra Ziemele. Foto – Dzintra Ziemele.

Pēdējo reizi atjaunota 20.novembrī, 2017, 15:21