Afiša (24. feb - 2. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Centrālajā bibliotēkā būs skatāma ceļojošā izstāde par Romas līgumu 60. gadadienu

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Rīgas Centrālajā bibliotēkā būs s...

2017. gada 31. jūlijs

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, šogad visā Latvijā skatāma ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. No 1. līdz 13. augustam ar izstādi var iepazīties Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības 49/53, 6. stāvā). Izstādē aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām.

Izstādi organizē ES vēstures arhīvi, Eiropas Universitātes institūts Florencē (Itālija) sadarbībā ar Eiropas Savienības Padomi, Eiropas Parlamentu,  Eiropas Komisiju, Itālijas valdību un ziņu aģentūru “ANSA”.

Izstāde pieejama apmeklētājiem bibliotēkas darba laikā: darba dienās plkst.11.00-19.00, sestdienās 10.00-17.00, svētdienās – slēgta.

Atskatoties vēsturē, sešām valstīm vienojoties par ciešāku sadarbību, 1957. gada 25. martā Romā tika nodibināta Eiropas Ekonomikas kopiena (EEK) jeb kopējais tirgus, kas kļuva par vēlākās ES stūrakmeni. Šogad ar pasākumiem visā ES tiek atzīmēta Romas līgumu parakstīšanas 60. gadskārta.

Izstādē vēsturiskas brošūras, tiesas spriedumu titullapas, juridiski dokumenti, institūciju vadītāju vēstules, preses izdevumi un fotogrāfijas ataino EEK tapšanu, Romas, Māstrihtas, Amsterdamas, Nicas un Lisabonas līguma izveidi un ratificēšanu, iekšējā tirgus, Muitas savienības, Šengenas zonas izveidi un ceļu uz vienoto valūtu. Tāpat izstādē dažādos materiālos skaidrota ES sociālā dimensija un Eiropas pilsoniskums, Eiropas sociālās politikas veidošana un Eiropas lomu pasaulē.

Izstāde Latvijā savu ceļojumu sāka Latvijas Republikas Saeimā, kur tā bija skatāma marta sākumā. Līdz pat 2017. gada beigām tā apceļos Latviju, piestājot Jelgavā, Saldū, Ventspilī, Jēkabpilī, Madonā, Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs un Rīgā. Aktuālā informācija par izstādes ceļojumu tiks publicēta arī www.esmaja.lv.  Izstādes izvietošanu Latvijā koordinē Eiropas Komisijas pārstāvniecība un ES māja Rīgā.

Papildinformācija:
Rīgas Centrālās bibliotēkas

Eiropas Savienības Informācijas punkts

Gunta.Ozola@rcb.lv
Tālr.: 67037125

 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 23.februārī, 2018, 16:25
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv