Afiša (23. sept - 29. sept)

Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola sadarbība ar Igauniju

Sākums Izglītība Skolas Rīgas Tirdzniecības profesionālā ...

2017. gada 14. jūlijs

Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola (RTPV) 2016./2017. mācību gadā sadarbībā ar partnerskolu Igaunijā Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (IVKHK) realizēja Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) “Mācību mobilitātes profesionālās izglītības sektorā” projektu "LET'S LEARN TOGETHER 2". Projekta ietvaros mobilitātēs uz Igauniju devās 3 izglītojamie un 2 pedagogi.

Divas RTPV pedagoģes - Mācību prakses nodaļas vadītāja Vija Valtere un Profesionālo priekšmetu skolotāja Nadežda Markina, maija sākumā bija nedēļu ilgā pieredzes apmaiņā. Tika apmeklētas Igaunijas mācību iestādes visas trīs filiāles, kuras atrodas trīs dažādās pilsētās: Narvā, Johvi un Silamae, kur katra no pedagoģēm iepazinās ar savai specializācijai atbilstošās jomas kolēģu pieredzi. Tāpat tika apmeklēti uzņēmumi, ar kuriem IVKHK ir sadarbība, praktiski apmācot izglītojamos.

Trīs RTPV izglītojamie - Elīna Jurša, Samanta Strukova un Dāvis Šibins, bija devušies mēnesi ilgā praksē ēdināšanas uzņēmumos uz Igaunijas pilsētu Narva. Komerczinību izglītības programmas 4.kursa izglītojamā kvalifikācijā "Restorānu pakalpojumu komercdarbinieks" Elīna Jurša š.g. maijā izgāja kvalifikācijas praksi viesnīcas "Inger" restorānā "Salvadore". Restorāns atrodas Narvas pilsētas centrā un tajā var nobaudīt klasisku Eiropas virtuves maltīti. Savukārt Restorānu pakalpojumu izglītības programmas 2.kursa izglītojamie Samanta Strukova un Dāvis Šibins Igaunijas pilsētā Narva uzturējās no maija vidus līdz jūnija vidum, izejot praksi ēdināšanas uzņēmumā "Old Trafford Restoran". Restorāns atrodas Peetri laukumā, 10 metru attālumā no Krievijas robežas un apmēram 20 metru attālumā no Narvas pils. Restorānā var nobaudīt Eiropas un krievu virtuves maltītes. Izglītojamo mentors mobilitātes laikā bija IVKHK projektu vadītājs, Attīstības departamenta vadītājs Karén Sukiasyan, ar kura gādību un atbalstu tika iepazīta pilsēta un nokārtoti sadzīviski jautājumi. No darba brīvajā laikā jaunieši apmeklēja kultūras pasākumus, iepazina pilsētu un tās tuvāko apkārtni, guva priekšstatu par vietējo paradumiem.

Sadarbība abu skolu starpā ilgst jau septiņus gadus. Kopīgiem spēkiem un ciešā sadarbībā realizēti četri projekti, kur katrā no tiem bijušas gan izglītojamo, gan pedagogu mobilitātes.

Projekta Nr. 2016-1-LV01-KA102-022516. Kopējais projekta finansējums 9474,00 EUR.

Informāciju sagatavoja RTPV mācību projektu vadītāja I.Eglīte

Attēlā: RTPV Mācību prakses nodaļas vadītāja Vija Valtere un Profesionālo priekšmetu skolotāja Nadežda Markina.

Pēdējo reizi atjaunota 22.septembrī, 2017, 16:07