Afiša (27. maijs - 2. jūn)

Rīgas 28.vidusskolas muzejs Sarkandaugavas apkaimei

Sākums Izglītība Skolas Rīgas 28.vidusskolas muzejs Sarka...

2017. gada 15. maijs

Šogad sākam svinēt Latvijas 100 gadi, kā arī Rīgas 28. vidusskolas 70. jubileju. 50 gadus kā skola atrodas Sliežu ielā 23, ēkā, kas tagad ir siltināta un arī iekštelpas iegūst jaunu veidolu. Skolā ir notikušas lielas izmaiņas, un šajā jubilejas gadā, apkopojot atmiņas, dokumentus un fotogrāfijas, radās ideja muzeja telpas atjaunošanai un labiekārtošanai.

Vērtējot notiekošās aktivitātes, notikumus, kas jau kļuvuši par vēsturi un ko negribas zaudēt, muzeja vēlme ir būt ne tikai par Rīgas 28.vidusskolas, bet visas Sarkandaugavas apkaimes muzeju.

Pasaulslavenais Johans Volfgangs Gēte, kuram ir bijusi saikne ar Latviju un Rīgu, ir rakstījis “Bērniem ir vajadzīgas saknes un spārni. Saknes, lai zinātu, no kurienes viņi nāk. Spārni, lai iepazītu pasauli”. Skola rūpējas par abiem. Rīgas 28. vidusskolas muzejs ir spēcinājis saknes Rīgas 28. vidusskolas skolēniem, bet esam sapratuši, ka tās ir jākopj plašāk arī ārpus skolas – visā Sarkandaugavā, parādot mūsu apkaimes attīstības gaitu ne tikai skolēniem, bet arī citiem apkaimes iedzīvotājiem un viesiem, un turpināt veidot saknes kopīgi.

Rīgas 28. vidusskolas vēstures muzejs ir aktīvs un arvien iesaistās dažādās ārpus skolas un apkaimes aktivitātēs. 26. martā prezentācija "Skolas vēstījums Latvijas 100. dzimšanas dienā” tika ar interesi uzņemta skolā, bet 27. martā viesojās un ar savu darbu iepazīstināja Rīgas 37. vidusskolas, Rīnūžu vidusskolas un Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskolu vēstures muzeju pedagogi un muzejnieki. Viņi uzstājās ar savām prezentācijām un rādīja visu, ar ko katra skola lepojas. Pasākumu vadīja un darbu vērtēja Skolu vēstures muzeju apvienības vadītāja Zinaīda Soboļeva.

Mūsu muzejam tas bija pēdējais pasākums "kā agrāk", jo jau 30. martā telpa ieguva jaunus vaibstus – sienas skapi eksponātu izvietošanai, ko Rīgas 28.vidusskolas muzejā sadarbībā ar Jaunrades skolu esam izveidojuši, īstenojot Rīgas domes IKSD atbalstīto projektu “Sarkandaugava – mūsu mājas”, bet darbs turpinās, mainot muzeja telpas interjeru un muzejam izejot ārpus tām, rīkojot semināru un, lai iegūtu plašāku materiālu klāstu par apkaimi, pašiem dodoties ekspedīcijās.

Praktisko muzeja aprīkošanas darbu veica skolēni kā brīvprātīgie, zinot, ka tas būs iltermiņa devums visai apkaimei. Viņi kopā ar projekta vadītāju, skolotāju un Jaunrades skolas direktoru Arnoldu Ziemeli čakli strādāja un apguva jaunas prasmes, attīstīja sadarbības iemaņas un papildināja zināšanas ne tikai praktiskā darbībā, bet arī par vēsturi, par apkaimi un novadpētniecību.

Savukārt Muzeju nakts pasākumu laikā projekta vadītāja, skolas muzeja vadītāja, Ziemeļu rajona skolu muzeju koordinatore un skolotāja Dzintra Paukšta darbības vienu posmu prezentēs ar pasākumu, kas 19. maijā laikā no plkst. 16.00 līdz 21.30 notiks Rīgas 28. vidusskolas muzeja telpās. Ieeja šoreiz divos variantos - gan kā pierasts pa skolas parādes durvīm, gan sākam pierast pie jaunās ieejas tieši pie muzeja telpas – no skolas sāniem (sekojiet norādēm).

AICINĀM visus interesentus gan no apkaimes, gan viesus – NĀCIET, būs interesanti un omulīgi.

Pasākumā pie tējas tases, limonādes un uzkodām būs stāsti par skolu, par absolventiem un arī absolventu stāsti - veltījumi skolai un Sarkandaugavai. Būs attēli no projekta “Sarkandaugava – mūsu mājas” gaitas un jaunāko ekspedīciju rezultātu prezentācija, stāstīsim ne tikai par padarīto un darāmo, bet visvairāk – klausīsimies jūs un jūsu priekšlikumus, viedokļus.

Būsim priecīgi uzklausīt katra apmeklētāja jautājumus, stāstījumu. Aicinām arī paņemt līdzi vecās burtnīcas, klades un citas no skolas gadiem saglabātās lietas, kā arī pārskatīt ģimenes albumus un paņemt ieskenēšanai fotogrāfijas no tiem. Varat paņemt arī visu albumu – pārfotografēsim bildes muzeja vajadzībām. Visi kopā darbojoties, papildināsim muzeja ekspozīciju un palīdzēsim veidot saknes, ko tālāk  nodot apskatei bērniem, kā arī varēsim pārskatīt paši, atjaunojot atmiņas un atsaukt atmiņā dažādus bijušos notikumus no iepriekšējā laika.

Gaidām Sliežu ielā 23, Rīgas 28. vidusskolā 2017. gada 19. maijā no plkst. 16.00 līdz 21.30 jūs ikvienu – gan pa vienam, gan ģimenes lokā un draugu pulkā. Kopīgi spēcināsim saknes mūsu stabilitātei un izturībai, stiprināsim spārnus jauniem lidojumiem uz sasniegumiem!

Projekts “Sarkandaugava – mūsu mājas” turpinās ar ekspedīcijām un nākamais lielākais pasākums būs 2017.gada 9.jūnijā, kad apkoposim projektā paveikto un atkal tiksimies lielākā pulkā un sarunās.

Projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam (IKSD) par doto iespēju un finansējumu! Paldies katram, kurš ieinteresēts projekta labākā rezultātā un sadarbībā!

Dzintra Ziemele,

Projekta “Sarkandaugava – mūsu mājas” brīvprātīgā