Afiša (21. nov - 27. nov)

Aicinām apmeklēt rakstnieku sarunu pasākumus „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?”

Sākums Izglītība Pedagogiem Aicinām apmeklēt rakstnieku sarun...

2017. gada 16. maijs

Latviešu valodas aģentūra kafejnīcā Grauzdētava (Rocket Bean Roastery), Miera ielā 29 š.g. aprīlī uzsāka ikmēneša sarunu ciklu „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” Katra mēneša trešajā trešdienā plkst. 18.00 notiks rakstnieku un dzejnieku sarunas par valodas un literatūras profesionālajiem jautājumiem.

Sarunu cikla vadītājs – dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš aicinās dažādu paaudžu līdzīgas vai atšķirīgas ievirzes rakstniekus un dzejniekus uz pārdomām par vēstures atspoguļojumu prozas darbos, stila smalkumiem dzejā, literārā darba valodu, bērnu literatūras piedāvājumu un pieprasījumu, par cenzūru un konjunktūru un citiem jautājumiem, kas paliek aiz uzrakstītā un publicētā.

Uz otro sarunu 17. maijāplkst. 18.00kafejnīcā Grauzdētava, Miera ielā 29 aicināti Arvis Vigulis un Jānis Rokpelnis.

Tēma: modernisms dzejā. Paaudzes ienākšana un nostiprināšanās. Stila smalkumi. Atdzeja un dzeja – kā tā ietekmē oriģinālu, dzejas virzieni, dzeja kā valodas iespēju paplašinātāja.

No aprīļa līdz oktobrim paredzētas 7 sarunas:

• 19. aprīlī jau notikusi saruna ar Paulu Bankovski un Ventu Zvaigzni,
  • 17. maijā – Arvis Vigulis un Jānis Rokpelnis,
  • 21. jūnijā – Artūrs Punte un Sergejs Timofejevs,
  • 19. jūlijā – Inese Zandere un Kārlis Vērdiņš,
  • 16. augustā – Māra Zālīte un Andris Žebers,
  • 20.septembrī – Contra un Juris Kronbergs,
  • 18. oktobrī – noslēguma pasākums.

Ieeja bez maksas.

Vairāk: http://www.valoda.lv/rakstnieku-sarunu-cikls-miera-kekis-kas-stav-aiz-teksta/

Uz tikšanos pasākumos!

Velga Līcīte-Meldere,