Rīgas izglītības iestāžu deju svētki “Trejdeviņi gaismas tilti”

Sākums Izglītība Galerijas Foto galerijas Rīgas izglītības iestāžu deju svē...

"Arēnā Rīga" 29. aprīlī notika Rīgas izglītības iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu deju svētki "Trejdeviņi gaismas tilti", kurā dejas rakstus izdejoja vairāk nekā 4000 dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem. Lielkoncerts ir Rīgas bērnu un jauniešu dāvana Latvijas valsts simtgadē.

Lielkoncerta „Trejdeviņi gaismas tilti” koncepcijas pamatā izmantots skaitlis 9, kas latviešu folklorā visbiežāk izmantots kā telpas un laika izteicējs. Tas bija stāsts par cilvēka 9 vērtību tiltiem – laikmetu, ģimenes, rotaļu, ikdienas, spēka, sapņu, dabas, Rīgas un pasaules vērtību tiltu.

Jēdziens trejdeviņi simbolizē spēku, pilnību, pārticību, pasaules lielumu, kā arī harmonisku personību, ko vēlamies redzēt un veidot katrā bērnā un jaunietī caur darbu, svētku svinēšanu un latvisko dzīvesziņu.

Koncerta fotogrāfi:
Jānis Romanovskis un Roberts Ķesteris