“Rēķini galvā” starptautiskais fināls Lietuvā

Sākums Izglītība Skolas “Rēķini galvā” starptautiskais fi...

2017. gada 2. maijs

Šogad projekta “Rēķini galvā” World Championship 2017 starptautiskais fināls notika 29. aprīlī - Lietuvā, Kauņā. Sacensības organizēja Tartu (Igaunija) izglītības projektu atbalsta grupa „MIKSIKE” sadarbībā ar Lietuvas nacionālo projekta koordinatoru Mariusu Alaburdu un Kauņas “Saulės” ģimnāziju. Šeit bija ieradušies labākie galvā rēķinātāji - nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji, no Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Ukrainas, Gruzijas un Latvijas.

Kauņā labākie 150 rēķinātāji no sešām valstīm klātienē mērojās spēkiem vairākās disciplīnās – saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā un skaitļu salīdzināšanā. Sacensību dalībnieki, tāpat kā nacionālajā atlasē, mērojās spēkos 6 dalībnieku vecuma grupās. Starptautiskās sacensību kārtas dalībnieki klātienē sacentās ar saviem vienaudžiem, kas uzvarējuši nacionālajās atlases kārtās. Viņu sacensību laikā gūtie rezultāti „tiešraidē” nonāca rezultātu tabulā, kur līdzjutēji, gan līdzjutējiem paredzētā telpā – skolas svinību zālē, gan mājās- pie saviem datoriem, vai viedtālruņiem varēja savu atbalstāmo sniegumus salīdzināt ar citu šī vecuma grupas skolēnu rezultātiem! Šogad 28 starptautiskās kārtas dalībnieki no Latvijas tika nominēti no 3600 neklātienē startējušajiem un pēc tam 84 nacionālajā kārtā uzvarējušajiem finālistiem. Konkurence šogad bija ļoti nopietna, piemēram Ukrainas atlases kārtā ņēma dalību vairāk ne kā 30 000 dalībnieku. Par spīti sīvajai konkurencei, Latvijas izlasei šī bija veiksmīga dalība. Starptautiskās kārtas finālā divās vecuma grupās godalgotās vietas ieguva Rīgas 25.vidusskolas un Rīgas 66. speciālās vidusskolas audzēkņi.

4.-6.klašu grupā 1.vieta Voiceham Rafaelam Ivanovskim no Rīgas 25.vidusskolas 5.klases

7.-12.klašu grupā zēniem 2.vieta Aleksandram Semjonovam no Rīgas 66. speciālās vidusskolas 8.klases.

Mēs ļoti priecājamies arī par iegūtajām divām 4.-tajām vietām. 1.-3.klašu grupā 4.vietu izcīnīja Tomass Zilbers no Rīgas 34.vidusskolas un pieaugušo grupā vīriešiem 4.vietu ieguva Ainars Mirkss.

Pasākuma organizatori bija padomājuši arī par kultūras programmu. Sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Kauņas pilsētu un tās bagāto vēsturi. Komunicējot ar dalībniekiem no citām zemēm bija iespēja iepazīt vienam otru, nostiprināt svešvalodu zināšanas, iepazīt dažādu zemju kultūru un tradīcijas.

Pēc sacensību diena dalībniekiem aizritēja spraigas kultūras, vēstures izzināšanas un atpūtas programmas gaisotnē. Sacensību dalībniekiem bija iespēja apmeklēt seno Traķu pili, kuras pagalmā varēja vērot pat bruņinieku cīņas.

Liels paldies jāsaka nodibinājumam „Rīgas tūrisma attīstības birojs” LiveRīga, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Smiltenes pašvaldībai, kas finansiāli atbalstīja savu dalībnieku piedalīšanos starptautiskajās sacensībās. Paldies par atbalstu sakām arī  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai LETERA par iespējām sacensību dalībniekiem startēt vienotos formas krekliņos.

Turnīrs tika novadīts pēc starptautiskās izglītības projektu atbalsta grupas “Miksike” (Igaunija, Tartu) izstrādātās metodikas.

Sīkāka informācija par sacensībām un projekta plāniem aplūkojama www.miksike.lv

Informāciju sagatavoja: Guntars Jirgensons
projekta “RĒĶINI GALVĀ” koordinators Latvijā