Afiša (23. nov - 29. nov)

Rīgas Sanatorijas internātpamatskola veiksmīgi startējusi Baltu valstu literatūras nedēļā

Sākums Izglītība Skolas Rīgas Sanatorijas internātpamatsk...

2017. gada 21. aprīlis

Rīgas Sanatorijas internātpamatskola martā piedalījās Jonavas skolu bibliotekāru metodiskās apvienības (Lietuva) organizētā starptautiskā projektā „Baltu valstu literatūras nedēļa. Baltų šalių literatūros savaitė”, kuras mērķis bija vecināt lasīšanas prasmi, popularizēt kaimiņtautu – Latvijas, Lietuvas – literatūru, kultūru, starpkultūru sakarus, sadarbību.

Projekts tika īstenots Starptautiskās bērnu grāmatas dienas priekšvakarā, ko 2.aprīlī (Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā) atzīmē jau kopš 1967. gada vairākās pasaules valstīs.

Visu projekta nedēļu 23 dalībskolas Lietuvā organizēja pasākumus veltītus Latvijai, tās literatūrai, kultūrai, bet 18 dalībskolas Latvijā iepazina Lietuvas kultūru, literatūru. Projekta organizatorus pārsteidza dalībnieku entuziasms un radošums. Skolās notika abu valstu grāmatu iepazīšana, viktorīnas, skolēni zīmēja ilustrācijas lasītām grāmatām, radīja dažādus radošos darbus, iestudējumus, filmas, reklāmas, mācījās dziesmas, spēles un dančus.

Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā no 20.marta līdz 31.martam 7.a, 8.b, 9.a, 9.b klases skolēni tika aicināti lasīt lietuviešu literatūru, lai pēc tam stāstītu cits citam par lasīto, dalītos viedokļiem, diskutētu, kā arī lasīto tekstu vizualizētu dažādās tehnikās. 7.b klases skolēni iepazina Ķ.Kasparaviča darbu „Zaķis Lielais Burkāns”. Skolas atpūtas telpā uz krāsainajiem sēžammaisiem visi vienojās lasīšanas vilcieniņā. Katram bija sava lasīšanas pietura, kas skolēniem bija interesanti un neierasti no ikdienas. Skolēni arī vizualizēja darbus, pierakstīja klāt komentārus. Lieldienu laikā tika nolemts, ka dzīvosim „zaļāk”, ēdīsim veselīgāk, jo zaķis Lielais Burkāns to taču paveica.

Paldies skolotājai Sintijai Behmanei par atsaucību, skolotājai Rasmai Tiršai par video un fotomirkļu iemūžināšanu, vizuālās mākslas skolotājai Ingai Vectirānei un skolas direktorei Anitai Stukānei par atbalstu! Paldies kolēģiem un skolas tehniskiem darbiniekiem par labiem vārdiem! Paldies Rīgas Centrālai bibliotēkai, īpaši Juglas, "Strazdu", Vidzemes filiālēm par iespēju lasīt lietuviešu rakstnieku grāmatas.

LIELUMLIELS paldies visiem 7.a, 7.b, 8.b, 9.a, 9.b klases skolēniem, kas atsaucās, iesaistījās, izrādīja interesi! Paldies klašu audzinātājām par atbalstu un atsaucību!

Projekta „Baltu valstu literatūras nedēļa. Baltų šalių literatūros savaitė” informācija atspoguļota - https://www.facebook.com/groups/276831082747361/

rsip_1.jpg

Ieva Križevica,

projekta koordinatore, latviešu valodas un literatūras skolotāja