Afiša (20. okt - 26. okt)

Zooloģiskais dārzs vēlas izveidot jaunu Vides izglītības centru

Sākums Izglītība Pedagogiem Zooloģiskais dārzs vēlas izveidot...

2017. gada 20. aprīlis

SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” ir sagatavojis projektu jauna Vides izglītības centra (VIC) izveidei, piesaistot Kohēzijas fonda līdzekļus. Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 20. aprīlī, atbalstīja šī projekta īstenošanu.

Jauno VIC plānots izveidot no 2017. gada līdz 2021. gadam. Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas 1,55 miljona eiro apmērā. No Kohēzijas fonda plānots iegūt 1 036 450 eiro, Rīgas pašvaldības līdzfinansējums būtu 480 225 eiro, bet pats zoodārzs ieguldītu 33 325 eiro.

VIC būs pašā zoodārza centrā – vietā, kur atrodas 1920. gadā būvētā pērtiķu mītne, kas vairs netiek izmantota, jo neatbilst mūsdienu prasībām. Šeit plānots izveidot daudzfunkcionālu ēku ar daļēji transformējamām sienām, kas nodrošinātu efektīvu telpu izmantošanu dažāda rakstura vides izglītības pasākumiem. Būvei būtu nemainīgā daļa, kur atrastos darbinieku, tehniskās un sanitārās telpas, un mainīgā daļa ar četrām nodarbību telpām un mobilu izstāžu zāli, kurā iecerēts integrēt arī kontaktdzīvnieku mītnes.

Zooloģiskā dārza piedāvātās vides izglītības programmas ir ļoti pieprasītas, un patlaban lietotā mācību klase nespēj apmierināt visus interesentus, kā arī tā nav pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo atrodas pagrabstāvā. Zoodārza informācijas un izglītības nodaļa gadā sarīko aptuveni 350 nodarbības skolēnu un studentu grupām, piedāvājot 17 tematu apguvi vairāk nekā 6000 dalībnieku. Zoodārzs piedāvā arī pedagogu, it īpaši, bioloģijas skolotāju apmācību, kā arī dažādus vides izglītības un vides aizsardzības kursus iestāžu un institūciju darbiniekiem.

Jautājums par zoodārza VIC projekta īstenošanu vēl tiks skatīts citās komitejās, bet gala lēmumu pieņems Rīgas dome.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 26554446; e-pasts: Dzintra.Abolina@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Pēdējo reizi atjaunota 20.oktobrī, 2017, 10:42