Afiša (17. okt - 23. okt)

Bilingvāls projekts skolu jauniešiem

Sākums Izglītība Skolas Bilingvāls projekts skolu jauniešiem

2017. gada 20. aprīlis

2017. gada 22. martā viesnīcā „Radi un Draugi” norisinājās projekta „Valodu tilts” galvenais pasākums. Pirms pasākuma Rīgas 96. vidusskolas skolēni (projekta organizētāji) aizsūtīja anketas uz 8 skolām - Rīgas Imantas vidusskolu, Rīgas 69.vidusskolu, Iļģuciema vidusskolu, Rīgas 41.vidusskolu, Rīgas Anniņmuižas vidusskolu, Rīgas Zolitūdes Ģimnāziju, Rīgas 34. vidusskolu un Rīgas Ķengaraga vidusskolu.

Visas skolas atsaucās aicinājumam, un to skolēni apmeklēja pasākumu. Projekta mērķis bija organizēt pasākumu, kas varētu nostiprināt starpnacionālās attiecības starp divu tautu jauniešiem, kā arī sagrautu stereotipus un valodas barjeru. Dalībniekiem bija piedāvāti dažādi komandas uzdevumi:
1. kārtā - krustvārdu mīkla
2. kārtā - spēle „Krokodils”
3. kārtā - mīklas
4. kārta – orientēšanās.

Visi uzdevumi bija jāveic bilingvāli – krievu un latviešu valodās. Šī projekta ietvaros dažādu tautību, kā arī runājoši dažādas valodās jaunieši, pārvarēja visus šķēršļus, lai saņemtu galveno projekta balvu. Pasākuma nobeiguma daļā tika saskaitīti punkti par uzdevumiem. Visas komandas saņēma nelielas balvas un tikai viena komanda saņēma galveno balvu - bezmaksas Escape Room „Mysteria” apmeklēšanu. Visiem bija iespēja nofotografēties un izteikt savu viedokli par pasākumu. Visas fotogrāfijas ir pieejamas projekta mājaslapā
www.valodu-tilts.xyz . 4. aprīlī uzvarētāji veiksmīgi apmeklēja Escape Room „Mysteria” un tika intervēti.
Projektu  finansēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments konkursa skolēniem “Saliedēti dažādībā” ietvaros.

Pēdējo reizi atjaunota 17.oktobrī, 2017, 10:18