Afiša (19. feb - 25. feb)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

RTU notiks topošo dizaineru modes skate «Ķīpsalas pavasaris»

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Jaunatnes lietas RTU notiks topošo dizaineru modes...

2017. gada 19. aprīlis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) topošās dizaineres 26. aprīlī aicina modes un stila lietpratējus, kā arī visus pārējos interesentus uz modes skati «Ķīpsalas pavasaris 2017», kura notiks Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6 plkst. 16.00 un 19.00.

Šogad norisināsies 14. DTI studentu tērpu modes skate, un tās tēma ir «Baltija».

Veidojot kolekcijas tērpus, topošās tērpu dizaineres ir iedvesmojušās no Tallinas, Rīgas un Viļņas arhitektūras, domājušas par Baltijas jūru, Baltijas valstīm ziemā, vasarā, pavasarī un rudenī, kā arī par šo valstu etnogrāfiju.

Vistuvākā Baltijas valstu kontekstā studentēm izrādījusies dabas tēmas interpretācija. Iedvesmas avotu sarakstā ir gan vietējo, gan kaimiņvalstu mākslinieku darbi. Caur modes prizmu 22 bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studentes mēģinājušas skatīt arī cilvēciskās attiecības.

Dizaineres kolekcijā iekļāvušas gan ikdienai paredzētus, gan fliteriem rotātus ekscentriskus ballīšu tērpus. Krāsu gamma ir ziemeļnieciski atturīga ar smalkiem toņu akcentiem un negaidīti košiem pārsteigumiem. Savas idejas studentes īstenojušas, eksperimentējot ar materiāliem un tehnoloģijām, izmantojot gan tradicionālās rokdarbu tehnikas: adīšanu, auduma batikošanu, izšuvumus, gan arī apdruku un autortehnikas.

Tērpi izstrādāti pieredzējušu RTU DTI pasniedzēju vadībā, kā arī pateicoties SIA «Coats Latvia» materiālajam atbalstam. Grims un frizūras skatei tapušas sadarbībā ar imidža skolu studiju «Unastyle».

Ieeja skatē par ziedojumiem: skolēniem un studentiem 2 eiro, pārējiem – 5 eiro.

«Ķīpsalas pavasaris 2016» fotogrāfijās goo.gl/nuEfQA.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 16.februārī, 2018, 16:16
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv