Afiša (25. jūn - 1. jūl)

Rīgas skolēni jau sāk domāt par pilsonisko aktivitāšu veikšanu

Sākums Izglītība Skolas Rīgas skolēni jau sāk domāt par p...

2017. gada 19. aprīlis

Jau trešo nedēļu Rīgā norisinās kampaņa “Mazais 100-gades pilsonis”, kurā jau ir izglītoti nedaudz vairāk kā 300 skolēni par pilsonisko aktīvismu. Kampaņa norit pilnā sparā un Rīgas nevalstisko organizāciju pārstāvji gan šonedēļ, gan nākamnedēļ dosies ciemos vēl pie vairākām klasēm dažādās Rīgas skolās.

Šajā kampaņas uzsaukumā ir pieteikušās klases ļoti plašā amplitūdā, sākot no 3.klases līdz 12.klasei. Priecē, ka diskusijās ar skolēniem atklājas, ka viņi jau ir pilsoniski aktīvi, lielākā daļa ir kādreiz piedalījusies kādā talkā skolas vai apkaimes teritorijā, vākusi ziedojumus un piedalījusies kādā kampaņā, piemēram, Zemes stundā.

Skolēni, kuri jau ir tikušies ar kampaņas “Mazais 100-gades pilsonis” nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, šobrīd paši domā par kādas pilsoniskās aktivitātes īstenošanu.

“Mazais 100-gades pilsonis” ietvaros Rīgas nevalstiskās organizācijas dodas uz Rīgas skolām, lai informētu un ieinteresētu skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem. Kampaņas ietvaros tiek veicināta jauniešu izpratne par pilsoniskā aktīvisma nozīmi sagaidot Latvijas simtgadi. Tikšanās laikā skolēni uzzina, kas ir nevalstiskā organizācija, izspēlē interaktīvu argumentēšanas spēli un tiek aicināti paši veikt kādu pilsonisko aktivitāti.

Šonedēļ biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvji dosies ciemos pie Rīgas 88.vidusskolas un Rīgas 51.vidusskolas skolēniem.

Ilguciema vidusskola_1.jpg

Projekts iekļauts Latvijas valsts simtgades Rīgas programmā. Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas pasākumi tiek īstenoti ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Pēdējo reizi atjaunota 24.jūnijā, 2017, 20:56