Afiša (21. nov - 27. nov)

Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi Erasmus+ projektā Itālijā

Sākums Izglītība Skolas Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi Er...

2017. gada 3. aprīlis

2017. gada 19. martā Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi četru skolotāju pavadībā devās ceļojumā uz Massafru, Itāliju, lai piedalītos Erasmus+ projektā „Cycling against Bullying".

Brauciens aizsākās jau ap pusnakti. Pēc apmēram 3 stundu lidojuma projekta dalībnieki piezemējās Itālijas piejūras pilsētā Bari. Palmas, saule un silts laiks – kas gan var būt labāks par šādu skaistu, saulainu dienu, sākot projekta darbu Itālijā! Izbraucot no Latvijas, bija +2 °C, šeit, Massafrā, +20 °C!

Pirmā diena tika pavadīta, iepazīstot itāļu viesģimenes un vietējās tradīcijas un izbaudot jauko uzņemšanu. Vakarpusē skolēniem bija iespēja doties pirmajā ekskursijā uz Taranto pilsētu itāļu viesģimeņu pavadībā.

Līksma, prieka pilna dalībnieku sagaidīšana ar dalībvalstu karodziņiem un plakātiem – šādi otrās dienas rīts iesākās Istituto Comprensivo Pascoli Massafra (Ta) ģimnāzijā. Otrās dienas programma bija iespaidiem bagāta: skolēnu sagatavotās savu valstu prezentācijas, uzstāšanās ar dziesmām un visu dalībvalstu himnām, sporta aktivitātes, tikšanās ar olimpisko un pasaules čempionu boksā Patrizio Oliva, ekskursijas pa Taranto un Alberobello pilsētu. Neskaitāmu itāļu ēdienu nogaršošana, bezgalīgi daudzu foto uzņemšana, vietējās kultūras un pārējo projekta dalībvalstu iepazīšana – tā varētu raksturot pirmās divas dienas, ko skolēni un skolotāji pavadīja Itālijā kopā ar itāļu, turku, grieķu un poļu skolēniem un skolotājiem.

Trešā projekta diena bija paredzēta skolēnu saliedēšanai dažādās fiziskajās aktivitātēs. Visi projekta dalībnieki devās garā ceļā uz Policoro laivu bāzi Jonijas jūras krastā – jautras spēles un sarunas autobusā, tad brauciens ar burulaivām atraktīva instruktora vadībā un šaušana ar loku, kā arī izjādes ar zirgiem. Vakarā projekta dalībnieki apmeklēja Matēru – Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2019.

Ceturtajā dienā bija plānots brauciens ar velosipēdiem. Rīts sākās Istituto Comprensivo Pascoli Massafra (Ta) ģimnāzijā, kur katrs skolēns saņēma krekliņu ar projekta simboliku, velosipēdu un aizsargķiveri. Skolēni izbrauca Massafras ielās un tās apkārtnē, apskatot skaisto Itālijas pilsētu ar tās kalniem, ceļu līkumiem, vecajām ēkām, krāšņajām pilīm un skaisto dabu. Brauciena noslēgumā katram skolēnam bija iespēja piedalīties nelielas šķēršļu trases izbraukšanā ar riteni, pēc tam tika pasniegtas medaļas un sertifikāti par piedalīšanos projektā. Pēdējo vakaru Itālijā projekta dalībnieki visi kopā aizvadīja kafejnīcā, mielojoties ar itāļu gardumiem un daloties projekta pieredzē, kā arī veidojot jaunas draudzības saites ar citu valstu skolēniem.

Pēc atgriešanās Latvijā mūsu skolas jaunieši bija vienisprātis – projekts Itālijā bija interesants un atraktīvs. Visi dalībnieki ieguva jaunus draugus, pieredzi, iespējas, piemēram, iespēju padzīvot viesģimenēs un izbaudīt trakulīgas emocijas, braucot ar velosipēdu pa Itālijas kalniem.

Nākamā valsts, kas uzņems visas Erasmus+ projekta „Cycling against Bullying" dalībvalstis, ir Latvija. Uz tikšanos 2017. gada septembrī!

Diāna Ļuļa 12.klases skolniece

Pēdējo reizi atjaunota 20.novembrī, 2017, 15:21