RTU aicina skolēnus un studentus pieteikties astotajām spageti tiltu konstruēšanas sacensībām «STiKS»

Sākums Izglītība Skolas RTU aicina skolēnus un studentus ...

2017. gada 21. marts

Tehniskā universitāte (RTU) izaicina studentus un skolēnus, izmantojot asu prātu, makaronus un līmi, radīt Baltijā izturīgāko spageti tiltu sacensībās «STiKS», kas norisināsies 1. aprīlī RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Lai piedalītos sacensībās, jāizveido 2–3 cilvēku komanda, jāizvēlas sacensību kategorija un jāaizpilda pieteikuma anketa ej.uz/STiKS8_anketa. Ar sacensību nolikumu un papildu informāciju iespējams iepazīties sacensību mājaslapā www.stiks.lv, kā arī rakstot uz e-pastu stiks2017@gmail.com.

Sacensībās var piedalīties gan studenti, gan skolēni. Studentu un skolēnu komandas var startēt mazo tiltu konstruēšanas kategorijā, sacensību norises vietā sešu stundu laikā uzbūvējot tiltu no vienas paciņas jeb 500 g spageti makaronu. Savukārt jauktās komandas, kurās ir vismaz viens students, var startēt lielo tiltu konstruēšanas disciplīnā, uzbūvējot tiltu iepriekš. Tā minimālais platums – 1 m, maksimālais svars – 1 kg. Saistvielu izvēle tiltu būvē ir pašu komandu ziņā.

Šogad tiltus no makaroniem būs iespējams būvēt ne tikai ierastajās kategorijās, bet klāt nākusi arī jauna – dizaina tiltu – kategorija. Tilts būs jākonstruē uz vietas un tā dizainam jāatbilst sacensību dienā izsludinātajai tematikai.

Pēc būvniecības pabeigšanas, izmantojot speciālu slogošanas iekārtu, tiks pārbaudīta tiltu slodzes izturība, noskaidrojot veiksmīgākās un pārdomātākās konstrukcijas autorus. Katrā kategorijā tiks apbalvotas trīs labākās komandas. Studentu uzvarētājkomanda mazo tiltu būvniecības kategorijā, kā arī jauktā komanda lielā tilta būvniecības kategorijā iegūs ceļazīmi uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu «RECCS 2017» Ungārijā. RTU studentu komanda trīs gadus pēc kārtas šajās sacensībās izcīnīja pasaules čempiona titulu un šogad viņu būvētais tilts izturēja 516,9 kg slogojumu.

Pasākuma video iespējams apskatīt https://goo.gl/AeoONl

Sacensības rīko RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu. Pasākumu atbalsta AS «Dobeles dzirnavnieks», SIA «Robert Bosch», «Projekts 3», «Bungee», Ghetto Games, «Latvijas Finieris», «RedBull», Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Okupācijas muzejs un «Pophouse».

Pēdējo reizi atjaunota 26.septembrī, 2017, 10:06