Afiša (24. nov - 30. nov)

Veikti grozījumi saistošajos noteikumos bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai Rīgas skolu 1. klasēs(3)

Sākums Izglītība Skolas Veikti grozījumi saistošajos note...

2017. gada 17. februāris

2017. gada 16. februārī stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos „Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs”, kas paredz vairākas izmaiņas.

Noteikumi pieejami - skatīt šeit.

Saistošo noteikumu grozījumos iekļauta izmaiņa, kas paredz, ka skolas, veicot 1.klašu  komplektēšanu nākamajam mācību gadam, veido pirmklasnieku pretendentu sarakstu, kuri līdz 15. maijam ir reģistrēti skolā uzņemšanai 1.klasē. Sākot ar nākamo dienu, skolas sāk izsūtīt vēstules vecākiem, lai informētu, vai bērns ir vai nav iekļauts skolas 1.klases pretendentu sarakstā.

Lai informācijas aprite starp skolu un bērnu vecākiem būtu operatīvāka, vēstuli no skolas vecāki var saņemt elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, vai arī kā ierakstītu sūtījumu pa pastu (tā tas bija līdz šim). Ja vecāki vēlas saņemt vēstuli elektroniski, tad iesniegumā skolai jānorāda sava e-pasta adrese, pretējā gadījumā vēstule tiks nosūtīta pa pastu.

Izmaiņas paredzētas arī potenciālo pirmklasnieku sarakstu veidošanā, prioritāri iekļaujot tos bērnus, kuriem, uzsākot skolas gaitas, tajā kalendārajā gadā aprit septiņi gadi.  Tikai pēc tam, ja ir brīvas vietas, sarakstā iekļauj bērnus, kuru vecāki vēlas, lai bērns skolas gaitas uzsāktu ātrāk – no sešu gadu vecuma, atbilstoši Vispārējās izglītības likumā noteiktajām prasībām.

Tā kā Rīgā regulāri tiek realizēts skolu pilnveides plāns, nodrošinot skolu programmu īstenošanu vairākās ēkās, tad izmaiņas notikušas arī izglītības iestāžu mikrorajonu robežās. Informācija par Rīgas skolu mikrorajoniem pieejama Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) tīmekļa vietnē www.e-skola.lv sadaļā “Iestāžu katalogs”.

Juta 18/02/2017 17:06

Patīk, kā "prestižajās" skolās pirmajās klasēs ir viens maksimālais skolnieku skaits klasē, bet 2.klasē jau tas palielinās par divi. Savējie uz 2.klasi, lai tā neuzkrītošāk?

jaa 20/02/2017 11:42

Galvenais ir savlaicīgi nopirkt bērnam deklarāciju izvēlētās skolas mikrorajonā un var dzīvot mierīgu prātu!! Es nesaprotu, kāpēc tādā specializētā skolā kā Franču licejs ir mirkrorajons? Kāpēc daļai vecāku IR TIESĪBAS izvēlēties savam bērnam franču valodu, bet 99% nav šādas iespējas?

Ina, inackins7@gmail.com 09/03/2017 15:34

Te nu ne grozījumi, sākumā plāno, lai bērni iet uz skolu no 6 gadiem, bet tagad ierobežo. Mana atvase ar būs pretendu sarakstā, jo nolēmu sūtīt skolā 6,5g. Tagad sanāk gadu sēdēt mājās, ja nebūs vietas mikrorajona skolā? Pirmsskolā šogad beidz sagatavošanas grupu.

Pēdējo reizi atjaunota 23.novembrī, 2017, 16:36