Afiša (23. apr - 29. apr)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Nāc uz putnu būrīšu darbnīcu Ķengaragā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Nāc uz putnu būrīšu darbnīcu Ķengaragā

2017. gada 17. februāris

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietēja grupa aicina Ķengaraga iedzīvotājus un viesus uz putnu barotavu darbnīcu sestdien, 25. februārī jauniešu centrā “Kaņieris”, Kaņiera ielā 15, Rīgā. Darbnīcas sākums plkst. 11.00, kurā no jau daļēji gataviem materiāliem būs iespējams uztaisīt savu putnu būrīti un to nest uz mājām.

Putnu būrīšu darbnīca notiek projekta “Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Ķengaragā” ietvaros, kuru atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Gan projekta, gan citiem LOB Rīgas vietējās grupas pasākumiem seko līdzi https://www.facebook.com/LOBRigasgrupa/ 

Pēc tam – martā izliksim un pārbaudīsim putnu būrīšus un meklēsim citas putnu ligzdas. Pārgājiens dabā notiks 11. martā plkst. 10.00, satikšanās pie putnu vērošanas torņa Ķengaragā. Tā laikā putnu būrīšu darbnīcā sagatavotie putnu būrīši ornitologa pavadībā tiks izlikti mežā, turpmāk kalpojot kā mājvietas dobumperētājputniem. Tāpat tiks meklētas ligzdas un dobumi, kuros iepriekšējā sezonā ir ligzdojuši putni. Pētīsim, kas tajos dzīvojis un kuri tiks izmantotas arī nākamajā sezonā.

Aicinām piedalīties arī foto un zīmējumu konkursā “Putni manā barotavā” līdz 27. februārim. Foto konkursā var piedalīties ikviens interesents, kas nodarbojas ar putnu fotografēšanu pie barotavām Rīgā. Savukārt zīmēšanas konkursā aicinām piedalīties bērnus līdz 15 gadu vecumam. Visi novērotie nofotografētie putni tiks reģistrēti portālā www.dabasdati.lv, kas būs obligāts priekšnoteikums, lai piedalītos fotokonkursā. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti martā projekta noslēguma pasākumā, kura turpinājumā būs pūču ekspedīcija. Uz šo pasākumu ieeja tikai ar ielūgumiem, savukārt uz pārējiem pasākumiem ieeja brīva un bez ierobežojumiem – laipni aicināts ikviens interesents! Vairāk informācijas: http://ej.uz/7pad.

Papildus pasākumiem projektā paredzēts sagatavot informatīvu stendu par putniem Ķengaragā. Tas tiks uzstādīts jauniešu centra “Kaņieris” telpās un informēs interesentus par Ķengaragā sastopamajām putnu sugām, to dzīvesveidu un iespējām palīdzēt putniem.

Projekts tiek īstenots ar mērķi veicināt vietējās apkaimes iedzīvotāju, kā arī pārējās sabiedrības interesi un zināšanas par dabas vērtībām Ķengaraga apkaimē, motivēt vietējo sabiedrību līdzdarboties dabas vērtību saglabāšanā un vides problēmu risināšanā un sekmēt pozitīva priekšstata veidošanu par Ķengaragu kā ilgtspējīgas Rīgas pilsētvides attīstības piemēru, kurā ir sekmīgi sabalansētas saimnieciskās, vides un atpūtas vajadzības.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

 

Papildu informācija:

Guna Roze, LOB Rīgas vietējā grupa, riga@lob.lv

Latvijas Ornitoloģijas biedrība ir lielākā dabas aizsardzības organizācija Latvijā. Tā darbojas kopš 1985. gada un šobrīd apvieno vairāk nekā 500 biedru. Par LOB biedru var kļūt ikviens interesents, aizpildot anketu un samaksājot biedru naudu.

LOB misija ir saglabāt daudzveidīgu un dzīvotspējīgu Latvijas savvaļas putnu faunu. Lai to īstenotu, LOB nodarbojas ar putnu un to dzīvesvietu aizsardzību un izpēti un sabiedrības informēšanu un iesaistīšanu dabas aizsardzības pasākumos.

LOB Latvijā pārstāv starptautisko dabas aizsardzības organizāciju savienību BirdLife International.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.aprīlī, 2018, 17:56
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv