Afiša (25. feb - 3. mar)

Integratīvs mācību līdzeklis, pavārgrāmata vieglajā valodā “Gatavosim kopā!”

Sākums Izglītība Skolas Integratīvs mācību līdzeklis, pav...

2017. gada 13. februāris

Rīgas 5.intenātpamatskolas – attīstības centra skolotājas Laima Zommere un Ieva Finka izstrādāja integrētu mācību līdzekli – pavārgrāmatu vieglajā valodā “Gatavosim kopā!”, kas 2016. gada decembrī tika izdota izdevniecībā RAKA.

Specializētā pavārgrāmata adresēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kā arī bērniem ar speciālām vajadzībām kā mācību līdzeklis. Visas receptes tajā ir skaidrotas ar vienkāršiem attēliem un simboliem, lai bērni varētu darboties patstāvīgi un viegli sasniegt vajadzīgo rezultātu.

Autoru izvirzītais didaktiskais uzdevums ir ne tikai veidot prasmes gatavot ēdienu, bet arī iepazīt produktu un mērvienību pasauli, attīstīt prasmes rēķināt, noteikt laika intervālus, kā arī pilnveidot pašapkalpošanās prasmes. Viens no galvenajiem grāmatas principiem ir stingri ievērot “soli pa solim” principu.

Grāmatā ievietotas 18 foto receptes, kas papildinātas ar tekstu vieglajā valodā. Svarīga ir bērna apziņa “Es varu”, “Man izdevās”. Tāpēc grāmata veidota tā, lai lietotājs ar to varētu strādāt pēc iespējas patstāvīgāk.

Pēdējo reizi atjaunota 24.februārī, 2017, 15:54