Ziemassvētku kauju atceres 100.gadadiena Ložmetējkalnā

Sākums Izglītība Interešu izglītība Ziemassvētku kauju atceres 100.ga...

2017. gada 10. janvāris

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” skolu vēstures muzejnieki, kuri mācās “Prezidentu skolā”, ar diviem autobusiem (46 dalībnieki) devās uz Valgundes pagastu, lai 7. janvārī Mangaļu muzejā piedalītos Ziemassvētku kauju 100 gadadienas atceres patriotu pasākumā.

Plkst. 15.00 Ziemassvētku kauju muzejā “Mangaļos” tika rīkota Pirmā pasaules kara kaujas rekonstrukcija, par godu apaļajai gadskārtai tika atklāta jauna brīvdabas ekspozīcija.

Plkst.16.00 izturīgākie bija saņēmuši lāpas un sastājušies lāpu gājienam, kas septiņus kilometrus garumā veda gar vairākiem piemiņas akmeņiem, uz kuriem iegravēti latviešu strēlnieku pulka nosaukumi, un noslēdzās Ložmetējkalnā.

Lielais sals bija īsts pārbaudījums, kurš nepiemērota apģērba dēļ dažiem dalībniekiem liedza piedalīties lāpu gājienā, tie ar 95.vidusskolas autobusu dev;as atpakaļceļā.

Plkst.18.00 Ložmetējakalnā Valsts prezidents Raimonds Vējonis teica uzrunu. Dzirdējām arī aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa runu un daudzu pasākuma organizatoru uzstāšanos. Pasākums turpinājās ar svinīgu atceres koncertu un atmiņu ugunskuriem, pie kuriem sasildīties.

Mūsu jaunākais dalībnieks bija 8 gadus vecs zēns Rūdolfs, kurš piedalījās lāpu gājienā un bija gandarīts par notiekošo.

Sirsnīgi pateicamies Rīgas 95.vidusskolas direktoram Sergejam Verhovskim un Rīgas 71.vidusskolas direktoram Andrejam Rižikovam par iespēju nokļūt pasākumā.

Izsakām pateicību pedagogiem, kuri nebaidījās no aukstuma un sniedza atbalstu skolēniem - R.Semakovai, D.Kapustam, D.Paukštai, N.Jurčenko, A.Babrei, V.Verhovskai.

Īpaši gribam atzīmēt mūsu muzejnieku draudzīgās komandas no Rīgas 13. vidusskolas, Rīgas 28. vidusskolas, Rīgas 33. vidusskolas, Rīgas 45. vidusskolas, Rīgas 49. vidusskolas, Rīnūžu vidusskolas, Rīgas Lietuviešu vidusskolas un Ziemeļvalstu ģimnāzijas.

Visus priecēja, ka Tīreļpurva cīnītājus atceras un godā valsts, tai skaitā arī mēs.

Pateicamies pasākuma organizatoriem – Ložemtējkalnā sniegā izkārtotās Baltu zīmes, tumsā iedegtās sveces taku malās, Egļu alejā, braucamo ceļu malās izgaismoja auksto ziemas vakaru un sniegu piesnigušajos kokos, kas radīja īstu svētku un patriotisma pilnu atmosfēru.

Skolu vēstures muzejnieki bija ieinteresēti gan Muzeja, gan Ložmetējkalna izzināšanā, kas rosināja organizēt līdzīgu pasākumu pavasarī.

Informāciju sagatavoja

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra