RTU paraksta sadarbības līgumu ar Rīgas Teikas vidusskolu

Sākums Izglītība Skolas RTU paraksta sadarbības līgumu ar...

2016. gada 15. novembris

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) otrdien, 15. novembrī, parakstīja līgumu ar Rīgas Teikas vidusskolu (RTV) par sadarbību zinātnē un pētniecībā, karjeras konsultāciju nodrošināšanā, kā arī inženierzinātņu lekciju un semināru ciklu īstenošanā, pamatojoties uz valstī noteikto prioritāti inženiertehnisko zinātņu jomā. Šādi RTU veicinās skolēnu interesi par eksakto mācību priekšmetu apguvi un inženierzinātņu studijām. Līgumu parakstīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un RTV direktore Ilona Bergmane.

Sadarbības līguma iniciatīva pieder bijušajiem RTV absolventiem – RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) vadībai – dekānam profesoram Ērikam Geriņam, dekāna vietniekam mācību darbā profesoram Aldim Balodim un MTAF Domes zinātniskajam sekretāram profesoram Oskaram Liniņam.

«RTU sadarbību ar Latvijas vispārizglītojošajām skolām uzskata par nozīmīgu aktivitāti, jo tādējādi skolēni jau laikus tiek pievērsti eksaktajām zinātnēm un iepazīstināti ar darba tirgū pieprasītajām inženiertehniskajām jomām, radot viņos interesi par inženiera darbu un tā pakāpeniski jauniešus sagatavojot inženierzinātņu studijām,» saka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

RTV direktore Ilona Bergmane norāda: «Sadarbības līgums paver jaunas iespējas gan tiem skolēniem, kuri jau tagad zina, ka saistīs savu nākotni ar inženierzinātnēm, gan tiem, kuri nosliecas par labu humanitārajām zinātnēm. Pateicoties RTU piedāvātajām sadarbības iespējām, daļa no jauniešiem savu nākamo profesiju spēs izvēlēties jau laikus, daļa spēs dažādot savu ikdienu, skatoties, pētot, interesējoties un jautājot.»

Līgums paredz, ka RTU MTAF un RTV sadarbosies zinātnē, pētniecībā, kā arī RTU skolēniem un skolotājiem īstenos lekcijas un seminārus par inženierzinātnēm, atbalstīs un konsultēs skolēnus zinātniskās pētniecības darbu izstrādē un nodrošinās viņiem karjeras konsultācijas. RTU arī piedāvās RTV skolēniem iepazīt studiju iespējas RTU, organizējot ekskursijas uz RTU fakultātēm un laboratorijām.

Šis ir jau septītais RTU sadarbības līgums ar Latvijas skolām. Līgumi noslēgti ar Ādažu vidusskolu, Cēsu Valsts ģimnāziju, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju, Jūrmalas Valsts ģimnāziju, Rīgas 13. vidusskolu, Valmieras Valsts ģimnāziju. Cieša sadarbība notiek arī starp RTU Aeronautikas institūtu un Rīgas Klasisko ģimnāziju, kā arī starp MTAF un Rīgas Franču liceju.

Papildu informācija:
Aldis Balodis,
RTU MTAF dekāna vietnieks mācību darbā
E-pasts: Aldis.Balodis@rtu.lv

Informāciju sagatavoja: