Afiša (23. apr - 29. apr)

Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas dalība Erasmus + projektā “Gatavi savai dzīvei”

Sākums Izglītība Skolas Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskol...

2016. gada 14. novembris

Lai prezentētu savu valsti, Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolu, pilsētu, nacionālos ēdienus un rastu pieredzi biznesa plāna rakstīšanā un izprastu bossinga esamību uzņēmumos, oktobra sākumā  devāmies  Erasmus + projekta “Gatavi savai dzīvei” braucienā uz Slovēniju.

Slovēnija mūs pārsteidza ar savu daudzveidīgo ainavu, ar kalniem un ielējām, kurās aug gan olīvkoki, gan vīnogulāji. Ar daudzajiem mežiem un skaisto zilo Adrijas jūru. Viennozīmīgi ir vērts papētīt Slovēnijas vēsturi un ielūkoties tās arhitektūrā, mazajās piekrastes pilsētiņās Kopera, Izola, Piran un protams apmeklēt galvaspilsētu Ljubljana, kur mums arī palaimējās būt, jo slovēņu kolēģi mūs tās ar lepnumu izrādīja. Pabijām arī vienā no tūristu apmeklētākajām vietām Postonjska jama (Postojnas ala) – šī ala ir 21 km gara karsta alu sistēma, kura ir tūrisma objekts jau no 1818. gada. Mēs iepazināmies ar objekta mārketinga stratēģiju, kopš ala ir privātā uzņēmēja rokās.

Vizītes laikā iepazināmies ar Slovēnijas izglītības sistēmu, pabijām Koperas pilsētas mērijā, apmeklējām reģionālo muzeju, kur verojām 500 gadus vecus Carpaccio restaurācijas darbus. Apmeklējām Primorska universitātes inkubatoru, kur gan skolēniem, gan skolotājiem tika pastāstīts par biznesa inkubatora darbu un biznesa idejas autortiesību lielo nozīmi. Lai diskutētu un izspēlētu lomu spēles par bossingu devāmies uz Menedžmenta Fakultāti Koperā.

“Cimos” – mūsdienīga auto rūpnīca Koperā , kur ražo rezerves daļas visu Eiropas auto ražotājiem un rūpnīcām, mūsu darba grupa vēroja šo mašīnbūves nozari, un secināja cik daudz darba tiek ieguldīts pedāļu ražošanā, un kā top auto, un kāpēc auto cenas ir tik lielas.

Projekts turpinās, mēs mācāmies, pētām un gūstam Eiropas pieredzi un esam priecīgi par Eiropas projektu atbalstu!

Slovenija_2.jpg

Sagatavoja – Jana Strautmane