Afiša (23. mar - 29. mar)

Noslēdzies Nordplus Horizontal projekts “Radi un dalies ar interaktīvām grāmatām”

Sākums Izglītība Skolas Noslēdzies Nordplus Horizontal pr...

2016. gada 14. novembris

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā – attīstības centrā Nordplus Horizontal 2015  projekts “Creat and share interactive books” ("Radi un dalies ar interaktīvām grāmatām") tika uzsākts 2015. gada septembrī. Tas bija turpinājums jau 2012. gadā iesāktajam projektam “Interaktīvās grāmatas bērniem”.

Pirmajā projekta posmā tika izstrādāta programma Goldworm, kur bērni un pedagogi vienkāršā veidā varēja veidot paši savas interaktīvās grāmatas. 2015. gadā projektu apstiprināja turpināšanai un aprobēšanai.

Nordplus Horizontal projekta koordinators bija Islandes IT kompānija Locatify, kas projektu veidoja sadarbībā ar Dānijas izdevēju Vardin pārstāvi un Farelu salas augstskolas lektori Doritt Hansen, Dānijas Kristīgās koledžas asociēto profesori pedagoģijā Jette Gottschau, Īslandes universitātes asociēto profesoru Torfi Hjartarson un Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra pārstāvi metodiķi Jolantu Āboltiņu.

Jaunās tehnoloģijas paver aizraujošas iespējas mācību procesā. Interaktīvie elementi mācību darbā izglītojamajiem sniedz plašākas un interesantākas iespējas aktīvi iesaistīties mācīšanās procesā.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centrs  apbrobēja Goldworm programmu, rezultātā tika publicētas trīs pasakas, kuru autori un ilustratori ir skolas izglītojamie. Vecāko klašu izglītojamie veiksmīgi apguva iemaņas strādāt Goldworm platformā. Skolēni, kuri strādāja platformā Goldworm, atzina, ka programma ir apgūstama un aizraujoša, viņi to ieteiktu saviem draugiem. Strādājot un izmēģinot jaunizveidoto programmu, skolēni izteica  savus ieteikumus, kas viņuprāt būtu uzlabojams, lai būtu vieglāk strādāt. Šos ieteikumus uzklausīja projekta koordinatore un Locatify kompānijas izveidotāja Steinunn Anna Gunnlaugsdottir un atzina dažus ieteikumus par patiešām noderīgiem!

Projekts noslēdzās ar paveiktā prezentāciju SETT (Scandinavian Educational Technology Transformation). SETT ir Skandināvijā lielākā izstāde - konference, kuras mērķis ir iedvesmot pedagogus un izglītības darbiniekus inovatīvai un modernai apmācībai. Šogad izstāde norisinājās Malmē, Zviedrijā.

Konferencē apmeklētājiem bija  gūt jaunu pieredzi no pedagogi, kuri darbā izmanto jaunās tehnoloģijas un modernās metodes, uzzināt jaunāko pedagoģisko pētījumu rezultātus, kā arī līdzdarboties praktiskās darbnīcās.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas - attīstības centra metodiķe apmeklēja SETT izstādi Malmē, Zviedrijā. Izstādes laikā dalījās pieredzē ar apmeklētājiem par Goldworm programmas lietošanu skolā, kā arī apmeklēja vairākas lekcijas.

Noslēdzoties Nordplus Horizontal projektam "Interaktīvās grāmatas bērniem" jaunizveidotā platforma Goldworm būs pieajama visām Eiropas skolām bez maksas veselu gadu. Piesakoties programmas lietošanai, tiks dota iespēja bez maksas izmantot arī aizraujošu Treasure Hunt Game programmu.

Ja Latvijas skolotājiem ir interese un vēlme izmēģināt Goldworm, sazinieties ar mums!

Vairāk par Goldworm https://locatify.com/locatify-education-2/#goldworm

Materiālu sagatavoja:
Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra metodiķe, projekta Nordplus Horizontal dalībniece Jolanta Āboltiņa

Pēdējo reizi atjaunota 22.marts, 2017, 18:25