Afiša (17. okt - 23. okt)

Rīgas pedagogi piedalījās forumā

Sākums Izglītība Pedagogiem Rīgas pedagogi piedalījās forumā

2016. gada 2. novembris

Š.g. 26. oktobrī gandrīz simts skolu pedagogi piedalījās Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra (RIIMC) organizētājā forumā "Digitālā kompetence un medijpratība mācību procesā", kurš notikaLatvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Forumā pārsvarā piedalījās skolotāji no Rīgas, taču bija arī pedagogi no Auces, Viļāniem, Jelgavas, Siguldas, Saulkrastiem un Vangažiem.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra 2016. gada prioritātes “Digitālās kompetences stiprināšana un medijpratības attīstīšana” mērķis pilnveidot pedagogu digitālās kompetences un medijpratības izmantošanu mācību procesā” tika īstenots visa gada garumā. Tika organizētas mācības dažādu mācību priekšmetu skolotājiem, kā arī pirmsskolu pedagogiem (kursi 33 grupām, semināri 21 grupām (tai skaitā vebināri), meistarklases 2 grupām), noorganizēta “Mediju pēcpusdiena” Rīgas pedagogiem (Mediju lietotprasme un informācijpratība, sociālo tīklu izmantošana, digitālo portretu veidošana un mediju valodas praktiskā izmantošana), kā arī izbraukumseminārs - skolu direktoru pieredzes apmaiņa Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā (Office 365 izmantošana). Praktiskai pieredzes apmaiņai pedagogi apmeklēja vairākas iestādes un uzņēmumus - LU  Reālā laika sistēmu laboratoriju, Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku un uzņēmumu «Draugiem.lv».

Prioritātes noslēguma pasākuma - foruma sākumā pedagogiem bija iespēja elektroniski pieslēgties interaktīvai aptaujai (programmā padlet.com), izmantojot mobilos telefonus un  novērtēt savas digitālās prasmes. 75% pedagogu savas digitālās prasmes novērtēja kā labas un ļoti labas, 24% - kā vidējas, bet 1% pedagogu uzskata, ka viņu digitālās prasmes ir vājas.

Aktuālā informācija par pedagogu digitālās kompetences un medijpratības izmantošanu mācību procesā ieinteresēja pedagogus paneļdiskusijā, kurā aktīvi diskutēja RSU asociētā profesore Anda Rožukalne, LIKTAS eksperte Līga Matveja-Vlasova un skolu pārstāves - Elīna Dreimane, Rīgas Pļavnieku pamatskolas direktore un Everita Anemarija Samuša, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece.

Foruma “Medijpratības darbnīcā” ar pozitīvo pieredzi dalījās pedagogi: Gundega Ozola (Imantas vidusskola), Lita Silova (Rīgas Franču licejs) un Inese Pitkeviča (Rīgas Kultūru vidusskola), par valodu kā medijpratības instrumentu ar praktiskiem piemēriem pastāstīja Latviešu valodas aģentūras eksperte Dite Liepa.  “Digitālās pratības darbnīcā” situāciju izglītībā analizēja Andris Nikolajenko no LU Starpnozaru izglītības inovācijas centra. Ar interesi pedagogi varēja piedalīties Rīgas Skolēnu pils skolotājas Tatjanas Gvozdevas vadītajā praktiskajā vebinārā, uzzinot, kas ir vebinārs, kādi ir tā darbības principi un priekšrocības.

Foruma laikā pedagogi iepazinās arī ar diviem pētījuma rezultātiem: par skolotāju digitālajām prasmēm un vajadzībām pastāstīja Līga Matveja-Vlasova (LIKTA) un par medijpratības un informācijpratības kompetenču pieejā balstīto izglītību UNESCO kontekstā dalījās LU Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas vadītāja Daina Pakalna.

Aktualizētās tēmas un praktiskie piemēri foruma dalībniekiem ļāva pārliecināties, ka gan jaunas, gan jau zināmas lietas var sekmīgi izmantot mācību procesā. Dalībnieki guva arī interesantas atziņas par dažādām aplikācijām, programmām un programmatūrām, kuras padziļināja pedagogu izpratni par medijpratību,  kā arī aktualizēja informācijas tehnoloģiju izmantošanas iespējas ikdienas darbā ar skolēniem.

Pēc foruma dalībniekiem bija iespēja RIIMC mājas lapā elektroniski nobalsot par foruma svarīgāko aktivitāti. Aptaujas rezultāti liecina, ka vissvarīgākās bija praktiskās darbnīcas, jo gandrīz puse no pedagogiem nobalsoja par medijpratības darbnīcu kā  svarīgu foruma aktivitāti.

RIIMC digitālās kompetences prioritātes darba grupa pateicas skolotājiem praktiķiem par pozitīvās pieredzes apmaiņu un aicina visus pedagogus digitālās un mediju prasmes un zināšanas izmantot gan profesionālās kompetences pilnveidei, gan mācību procesā skolās un pirmsskolās.

Informāciju sagatavoja RIIMC galvenā speciāliste Sandra Cīrule

Pēdējo reizi atjaunota 17.oktobrī, 2017, 10:18