Afiša (27. jūn - 3. jūl)

Noslēgusies konference ”Karjeras vadības kompetence mūsdienīgam karjeras attīstības atbalstam izglītības iestādē”

Sākums Izglītība Pedagogiem Noslēgusies konference ”Karjeras ...

2016. gada 2. novembris

Š.g. 26.oktobrī, Friča Brīvzemnieka pamatskolā notika konference „”Karjeras vadības kompetence mūsdienīgam karjeras attīstības atbalstam izglītības iestādē”, kas tika organizēta kā divu lielu aktivitāšu  - RIIMC prioritātes „Karjeras vadības prasmes un to integrēšana pedagoģiskajā procesā” un „Karjeras nedēļa 2016”- noslēgums. Konferencē piedalījās 97 pedagogi un to atklāja  RD IKSD Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis, RIIMC  direktore Signe Neimane un VIAA Informācijas un karjeras departamenta jaunievēlētā direktore Inta Asare.

Pirmajā daļā klātesošos uzrunāja Jānis Pāvulēns par tēmu „Karjeras vadības kompetence– mūsdienīga karjeras atbalsta mērķis un izaicinājums”, ieskicējot  karjeras atbalsta vēsturi,  karjeras atbalsta attīstību izglītības iestādēs,  atbildības par karjeras vadību sadalījuma izmaiņas, akcentējot  indivīdu kā savas karjeras pārvaldnieku un vadītāju zināšanu sabiedrībā, kā arī raksturoja uz karjeras vadības kompetences pilnveidi vērstu karjeras atbalstu (karjeras izglītība), kādi ir tā sekmīgas īstenošanas nosacījumi un iespējamās grūtības, cik aktuāla ir  karjeras vadības kompetences nepieciešamība. Savukārt,  psiholoģe Zane Veinberga aktualizēja to, ka paplašinot redzesloku, paplašinām nākotnes iespējas. Pārmaiņas sākas ar sevi pašu. Uzzinot vairāk, mums paveras iespējas rīkoties un izvēlēties jaunus ceļus – jaunietim tas nozīmē zināt dažādās profesijas un kompetences, kas nepieciešamas, izglītības darbiniekam tas nozīmē izvēlēties dažādas metodes karjeras vadības ceļā. Tele 2 Shared Service centre Head of NOC  Tīkla monitorēšanas centra vadītājs Arvīds Jēgers savā runā uzsvēra, ka veiksmīgas karjeras pamatā ir Zināšanas, Prasmes, Iemaņas UN īstā Attieksme, kā arī noformulēja, kādas  ir veiksmīga darbinieka iezīmes: vēlme izzināt un attīstīties, gatavība iet soli tālāk, iniciatīva, atklātība, spēja uzņemties atbildību, spēja pielāgoties un mainīties. Visa pamatā ir PERSONĪBA. Savukārt,  Marta Kāle,  (ERDA) informēja pedagogus par problēmām IT nozarē, jo jaunieši nezvēlās studijas šajā jomā, kā arī iepazīstināja konferences dalībniekus ar  Tele 2 Shared Service Centre veiktā pētījuma rezultātiem par skolēnu  interesi un izvēli savu nākotnes profesiju saistīt ar informācijas tehnoloģijām un citām eksaktajam zinātnēm.

Pirmās daļas noslēgumā Kitija Čipāne (RIIMC) atskaitījās par RIIMC  2015./2016.gada prioritāti „ Karjeras vadības prasmes un to integrēšana pedagoģiskajā procesā” – mērķiem,  uzdevumiem, plānotajam aktivitātēm, ieguvumiem un atziņām, pastāstīja par to, kas no plānotā  īsti neizdevās, kā arī pateicās visiem prioritātē iesaistītajiem lektoriem –pedagogiem praktiķiem. Savukārt, IKSD Skolu nodaļas galvenās speciālistes –ekspertes Ārija Taurene un Velta Zdanovska  atskatījās uz Karjeras nedēļu 2016, akcentējot grandiozo Atklāšanas pasākumu pie Kongresu nama un Rīgas vicemēra Andra Amerika uzrunu, simbolisko ugunskura aizdedzināšanu un komandu spēli „Pilsētas medības”,  LBAS rīkoto konkursu vidusskolēniem „Zini!neMini!, kā arī par Karjeras nedēļas tradicionālo pasākumu  4. un 9. klašu skolēniem „Profesiju sīrups!” un pateicās skolām par aktīvo līdzdalību organizētajos pasākumos.

Konferences otrajā daļā klātesošie piedalījās divās darbnīcās, kur  varēja līdzdarboties kādā no četrām grupām: 1) „Stāstu stāstiem izstāstīju” darbnīca ar Latvijā izveidotu spēli  (nodarbību vadīja psiholoģes un autores Zane Veinberga un  Ginta Salmiņa);  2) „Metaforiski asociatīvo metožu izmantošana karjeras konsultēšanā un grupu nodarbībās” (nodarbību vadīja psiholoģe Agita Šmitiņa) ;   3) „ Ieskats koučinga metodisko paņēmienu izmantošanā pašanalīzes procesā” (nodarbību vadīja sertificēts kuočs Zane Ezeriņa) ; 4) „Pieredze. Projekts 9.klasēm „Mana karjera „ un „Karjeras plāna izstrāde” 12.klasēm” ( nodarbību vadīja Rojas vidusskolas karjeras konsultante Inta Plāte un V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas karjeras konsultante Guntra Krūkliņa).

Konferences noslēgumā visus dalībniekus priecēja Friča Brīvzemnieka pamatskolas vecāku un skolotāju jauktais koris „Mezgli”, diriģentes Elīnas Skujas vadībā.

Paldies visiem par dalību konferencē!

Informācija sagatavoja: Kitija Čipāne - RIIMC Izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste.

Pēdējo reizi atjaunota 26.jūnijā, 2017, 17:50