Afiša (23. mar - 29. mar)

10. novembrī - Latvijas bērnu un jauniešu konkursa – festivāla “Mēs Latvijai!” noslēgums

Sākums Izglītība Skolas 10. novembrī - Latvijas bērnu un ...

2016. gada 1. novembris

Novembris ir Latvijas valsts svētku mēnesis. Īpašu svētku dāvanu - Latvijas bērnu un jauniešu konkursu – festivālu “Mēs Latvijai” gatavo divas nevalstiskās organizācijas -  biedrība „Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanas asociācija” un biedrība „Sadarbības platforma”. Ar koncertu 10. novembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” konkurss – festivāls “Mēs Latvijai” noslēgsies.

Konkursā – festivālā “Mēs Latvijai” iesaistīties tika aicināti Latvijā dzīvojošo dažādu tautību bērni un jaunieši, lai veicinātu starpkultūru komunikāciju un savas nacionālās identitātes kā valsts kopējās kultūru daudzveidības daļas apzināšanos, kā arī stiprinātu piederības sajūtu savai valstij – Latvijai.

Konkursā piedalās bērnu un jauniešu kolektīvi vai individuāli jaunie mākslinieki vecumā no 10 līdz 25 gadiem, kuri muzikālos, dejas vai teatrālos priekšnesumos iepazīstina ar savu nacionālo kultūru.

Konkursa – festivāla pirmajā kārtā tika vērtēti iesūtītie video ieraksti. Otrā kārta notiks ceturtdien, 10. novembrī, kad no plkst. 10.00  līdz 16.00 Rīgā, NVO namā (Ieriķu iela 43A), priekšnesumi tiks vērtēti klātienē.

Savukārt konkursa – festivāla svinīgs noslēgums un laureātu apbalvošana norisināsies 10. novembra vakarā - plkst. 18.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas iela 36). Pasākumā konkursa dalībniekus un klātesošos sveiks Kultūras ministrijas pārstāvji, organizatori žūrijas locekļi. Koncerta daļa izskanēs kā krāšņa dažādu tautību dziesmu, deju un tērpu parāde. Turklāt kopīgi skanēs konkursa -  festivāla himnas pirmatskaņojums, ko īpaši šim notikumam radījuši dzejniece Eva Mārtuža un komponists Arnis Miltiņš.

Laipni aicināti visi interesenti! Pasākumos ieeja bez maksas.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Plašāka informācija:
Biedrības „ Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanas asociācija” prezidente
Janīna Kūla
E-pasts: janinakula@inbox.lv