Afiša (25. maijs - 31. maijs)

Rīgas skolēni ar prieku pierāda māku būt pilsoniski aktīviem

Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Rīgas skolēni ar prieku pierāda m...

2016. gada 1. novembris

Biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizētajā kampaņā “Mazais pilsonis” pie Rīgas skolu audzēkņiem viesojās Rīgas nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji, interaktīvā veidā informējot par Rīgas NVO darbu un iespējām, kā arī iedrošināja jauniešus īstenot pilsoniskās aktivitātes.

Rīgas 96. vidusskolas 12.a un 12.b klases skolēni pēc tikšanās ar Sociālā inovācijas centra pārstāvēm nolēma palīdzēt savai pirmsskolas izglītības iestādei, jo lielākā daļa no abu klašu audzēkņiem ir vienas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.

Kampaņas dalībnieki paši sazinājās ar pirmsskolas izglītības iestādes vadību un uzrunāja to. Pirmsskolas izglītības iestādes vadība bija pretimnākoša un piedāvāja izglītojamiem piedalīties pirmsskolas izglītības iestādes teritorijas labiekārtošanā. Izglītojamie organizēja ravēšanas un tīrīšanas darbus, tādejādi rādot piemēru pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem par to, kā veidot saikni ar savu izglītības iestādi un tajā paša laikā izrādīt savu pilsonisko iniciatīvu.

Vairākas klases izlēma doties uz dzīvnieku patversmēm, lai iepriecinātu mazos mīluļus.

Rīgas 25. vidusskolas 8.c klase īstenoja pilsonisko aktivitāti, apmeklējot dzīvnieku patversmi “Mežavairogi” un dāvanā aizvedot divus lielus maisus ar sauso kaķu barību un suņu pastaigu siksnu. Klase izveda pastaigā vairākus suņus, kā arī palīdzēja iztīrīt patversmes voljērus. Skolēni pauž gandarījumu par paveikto un plāno atkārtoti apmeklēt dzīvnieku patversmi, kā arī iesaka to darīt citiem.

Patversmi “Labās mājas” Juglā, apmeklēja Rīgas 49. vidusskolas 8.b klase. Patversmē skolēni iepazinās ar patversmes vidi, iemītniekiem, personālu un noteikumiem. Pastaigai ar suņiem, klase tika sadalīta 6 grupās un katrai grupai tika uzticēti 2 suņi. Skolēni plāno atkāroti apmeklēt patversmi, tikai šoreiz kopā ar savu ģimeni, jo apmeklējums bija ļoti emocionāls un aizraujošs!

Visas klases, kuras aktīvi iesaistījās kampaņā un ir īstenojušas kādu pilsonisko iniciatīvu saņem sertifikātu par dalību kampaņā “Mazais pilsonis”.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Informē:
Anita Īvāne
Projektu asistente
Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA)

Pēdējo reizi atjaunota 25.maijā, 2017, 16:13