Rīgas 42. pirmsskolas izglītības iestādē noslēgusies “Karjeras nedēļa 2016 “

Sākums Izglītība Pirmsskolas Rīgas 42. pirmsskolas izglītības ...

2016. gada 31. oktobris

Rīgas 42. pirmsskolas izglītības iestādē projektā “Karjeras nedēļa 2016 “ no 2016. gada 10. līdz 22. oktobrim pirmsskolnieki aktīvi iepazinās  ar dažādu  profesiju pārstāvjiem. Karjeras nedēļa 2016 noslēdzās 22. oktobrī ar muzikālu bērnu tērpu skati “Profesijas”, kurā audzēkņi  kopā ar vecākiem demonstrēja pašizgatavotu profesijas pārstāvju tērpus, deklamēja dzejolīšus un dziedāja  dziesmas, kā arī dejoja balerīnas. Noslēgumā priecēja ziepju burbuļu lietus un pārsteigumi.

Vecākās un sagatavošanas grupas bērni aktīvi darbojās viktorīnā par profesiju pārstāvjiem.

Ļoti spilgti tika atklāta karjeras nedēļa ar iestādes pedagogu teatrālu uzvedumu : “Mēs profesijas spēlējam!”, kurā atveidoja ugunsdzēsēja , celtnieka, arhitekta , ārsta, pavāra, šuvējas, frizieres, balerīnas  un citu profesiju pārstāvjus.

Karjeras nedēļu ietvaros notika tikšanās ar picas cepēju un pavāru, kur bērni kopīgi gatavoja picu, sviestmaizes, iepazina mīklas jaukšanas procesu un apmeklēja iestādes virtuvi. Tikšanās laikā ar logopēdi  bērni aktīvi iesaistījās runas attīstīšanas spēlēs un rotaļās, mācījās pareizi elpot.

Tiekoties  ar šuvējām, vecākās un sagatavošanas grupas bērniem lielu interesi  izraisīja iespēja  šūt ar īstu adatu. Vislielāko interesi  bērnos radīja vecākās grupas Artjoma  tēta – kinologa  pasākums ar suņa dresēšanas vingrinājumu izpildi .

Vecākās un sagatavošanas grupas bērni devās ekskursijā uz Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālibibliotēku, kur bērniem bija iespēja iepazīt bibliotekāra darba vietu un izsniegt apmeklētājiem grāmatas.

Divas nedēļas katru dienu notika dažādi interesanti pasākumi, kuros bērni varēja iejusties dažādu profesiju pārstāvju lomās un noslēguma pasākumā demonstrēt savus  tērpus.

Rīgas 42. pirmsskolas izglītības iestāde izsaka vislielāko pateicību visiem, kuri piedalījās Karjeras nedēļas pasākumos!

Informāciju sagatavoja:

Inese Bajazitova,