Divritenis – ne tikai transports

Sākums Izglītība Skolas Divritenis – ne tikai transports

2016. gada 27. oktobris

Rīgas Igauņu pamatskola, Atgāzenes ielā 26, neapšaubāmi uzskatāma par skolu velokultūras attīstības pirmrindnieci, sākot jau ar daudzo braucamrīku pieslēgumdrošību pagalma velostāvvietās. Tām blakus pa visai nelielo skolas pagalmu ap sporta laukumu iekārtota arī velosacensību trase, piemērota visu vecumu bērniem. Šai skolā ritenis nav tikai draugs ceļā uz un no mācībām vai veikala, bet arī uzticams sacensību partneris.

Ik rudeni un pavasari skolas trasē sadarbībā ar TJN „Annas 2” velopulciņu notiek atsevišķu klašu un skolas mēroga veločempionāts ar ļoti demokrātiskiem noteikumiem – sacenšas ne tikai attiecīgās klases zēni un meitenes atsevišķos vērtējumos, bet cīņa notiek arī atsevišķās divriteņu klasēs pēc to tehniskajiem raksturojumiem, līdzīgi motosacensībām. Šoruden Igauņu skolas rudens veločempionāts notiek jau piekto gadu.

Sacensības notiek ne vien individuālajā, bet arī klašu un skolas vērtējumā, kā arī starp klašu komandām. Tās vērtē gan pēc rezultātiem, gan dalībnieku skaita, skolotāju un vecāku līdzdalību ieskaitot papildus.
Uzņēmīgākie skolēni izmēģina savus spēkus arī netālajās Uzvaras laukuma un Bieriņu trasēs trešdienās un ceturtdienās notiekošā "Riteņvasaras" velosacensību seriāla posmos, gūstot ieskaites punktus šī prestižā, ar sezonas garumu un posmu skaitu Eiropas mērogā unikālā masu velopasākuma kopvērtējumā.

L.Krogzeme (2).JPG

Aleksandrs Briedis,