Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā ”Janim Rozentālam 150”

Sākums Izglītība Skolas Pārdaugavas Mūzikas un mākslas sk...

2016. gada 27. oktobris

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas 1. stāva izstāžu zālē  no š.g. 1. septembra līdz 1.decembrim ir apskatāma mākslas skolas no 2.-5. klašu audzēkņu J. Rozentāla darbu interpretācijas, kuras tapušas 2016. gada vasaras plenēra laikā, kad skolā tika sarīkotas radošās darbnīcas, kurās visi audzēkņi mēģināja uzgleznot mākslinieka gleznas fragmentus. Pēc tam veiksmīgākos darbus pēc mozaīkas principa sakārtoja katrai gleznai atbilstoši vienotā tēlā.

Rezultātā radās 9 lielformāta gleznas, no kurām lielākā darba izmērs ir sasniedzis 120x85 cm, tajā pašā laikā skatītājs, aplūkojot audzēkņu gleznu improvizācijas, var atrast formu un krāsu nesakritības, kādam zinošākam J.Rozentāla pazinējam ir iespējams atrast un ieraudzīt kādu jaunu tēlu vai kādu citu nerātnību, kuras meistara darbos nemaz nav bijis. Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādē ir iespēja salīdzināt arī J.Rozentāla oriģināldarbu izdrukas ar pašu autoru brīvo kopiju variācijām, izlasīt un aplūkot informāciju un attēlus par gleznotāja dzīvi un daiļradi.

Aicinām apmeklēt "J.Rozentālam 150", kura ir mūsu audzēkņu cieņas pilns veltījums J.Rozentāla piemiņai un laba vieta viņa daiļrades mantojuma izzināšanā.

Pielikumā izstādes afiša.

e-pasts:info@pmms.lv