Rīgas Pārdaugavas pamatskola koordinē stratēģiskas partnerības projektu Erasmus +

Sākums Izglītība Skolas Rīgas Pārdaugavas pamatskola koor...

2016. gada 4. oktobris

Rīgas Pārdaugavas pamatskola, sadarbībā ar izglītības iestādēm Vācijā, Kiprā, Portugālē, Horvātijā un Islandē, no 2015. gada īsteno Eiropas Savienības Izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas „Erasmus+” divu gadu projektu „Inovatīvu metožu izstrāde un izmantošana matemātikas, dabas zinātņu un valodu stundās multikulturālā Eiropas skolā”.

Projekta mērķis ir izstrādāt mācīšanas un sociālās inovācijas metodes, kas atbalstītu skolēnus ar zemiem mācību sasniegumiem, no imigrantu ģimenēm un veidotu pozitīvu attieksmi pret multikulturālu vidi Eiropas skolās.

Projekta uzdevumi:

1. Apzināt un izstrādāt mācīšanas un sociālās inovācijas metodes, kas atbalstītu skolēnus ar zemiem mācību sasniegumiem, no imigrantu ģimenēm, un novērstu priekšlaicīgu skolas pamešanu;
 2. Veidot pozitīvu attieksmi pret multikulturālu vidi Eiropas skolās .

Gada laikā projekta dalībnieki veica pētījumus un prezentēja rezultātus par tādām tēmām kā:” Manas valsts vēstures skumjās un priecīgās  lapaspuses”, ”Skolas etniskais sastāvs”, „Skolēnu migrantu mācības, sekmes un problēmas”, ”Kas notiek manā valstī tagad – iemesli emigrācijai un imigrācijai.  Kā notiek migrantu skolēnu integrācija”. Tika novadīti arī semināri un diskusijas skolotājiem un sabiedrībai.

2015./2016. mācību gadā notika trīs starpvalstu tikšanās Portugālē, Vācijā un Horvātijā. Portugālē un Vācijā dalībnieki varēja redzēt kā praktiski tiek realizēta darba sistēma ar bēgļiem un migrantiem skolā, kā notiek skolēnu integrēšana skolā un sabiedrībā.

Vācijas skolotāji dalījās savā bagātajā pieredzē šajā jomā – skolā ir izstrādāta speciāla sistēma - ir izveidotas divas speciālās klases migrantu bērniem. Sākumā bērni apgūst tikai vācu valodu un  sociālas uzvedības normas. Pēc tam viņi pakāpeniski tiek iekļauti kopējās klases stundās  un skolas pasākumos. Pusgada laikā skolēni - migranti iemācās valodu labā līmenī, un ir gatavi strādāt kopā ar klasi.

Tikšanās laikā Horvātijā dalībnieki prezentēja praktiski pielietojamo- stundas, sociālas inovācijas un pieejas, kā arī inovatīvas tehnoloģijas,  kuras tiek izmantotas skolās, lai atvieglotu skolēniem - migrantiem spēju apgūt prasmes un zināšanas, sekmētu mācīšanās motivāciju un veidot pozitīvu attieksmi pret multikulturālu vidi Eiropas skolās.

Pirmajam projekta gadam izvirzītie uzdevumi tika izpildīti, un tas noritēja draudzīgā un radošā atmosfērā.

2016. /2017. gadā Rīgā notiks plānotās piecu dienu apmācības skolotājiem. Projekta dalībnieki turpinās  izstrādāt, aprobēt un demonstrēt mācīšanas un sociālās metodes, kas atbalstītu skolēnus.

Projekta koordinatore Ludmila Renge

Pēdējo reizi atjaunota 26.septembrī, 2017, 10:06