Afiša (24. nov - 30. nov)

Latvijas skolas uzņēma Erasmus+ projekta dalībniekus no piecām valstīm

Sākums Izglītība Skolas Latvijas skolas uzņēma Erasmus+ p...

2016. gada 5. maijs

Rīgas Pārdaugavas pamatskola ,Vaivaru pamatskola un  Daugavpils buvniecības koledža no 2014. gada divus  gadus piedalījās projektā „Dažādu metožu izpēte dabaszinātnēs, lai palielinātu skolēnu motivāciju un veicinātu zinātnisko prasmju apguvi” (“Exploring Different Methods of Science Teaching to Increase Student Motivation and Promote Scientific Literacy”).Projekta mērķis bija pētīt dažādas mācību metodes dabaszinātnēs, lai palielinātu skolēnos motivāciju apgūt zinātni un veicinātu zinātnisko domāšanu .Projekta koordinējošā valsts bija Malta.

20.-22. aprīlī notika projekta pedējā tikšanās Rīgas Pārdaugavas pamatskolā un Vaivaru pamatskolā. Viesi bija fizikas, ķīmijas, dabaszinību pasniedzēji no Maltas, Slovēnijas, Ungārijas, Spānijas, Igaunijas un Latvijas. Dalībnieki pulcējās, lai dalītos pieredzē kā paaugstināt skolēnu motivāciju apgūt eksaktās zinātnes.

Vizītes  programma bija plaša : Rīgas Pārdaugavas pamatskolas skolotāji un audzēkņi sagaidīja viesus ar krāšņu koncertu. Triju dienu laikā tika novadītas 7 meistarklases, kuras vadīja katras skolas pārstāvji .Viesi piedalījās trijās aizraujošās  praktiskajās laboratorijās - jaunie zinātnieki no Laboratorium. lv parādīja, ka sarežģītus zinātnes likumus  var prezentēt skolēniem interesantā un saprotamāformā.

Projekta dalībnieki tika pieņemti oficiālā vizītē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (RD IKSD). Tikšanās laikā Vispārējas izglītības skolu nodaļas  vadītājas vietniece, projektu  vadītāja Jana Cera iepazīstināja ar RD IKSD darbības jomām, izaicinājumiem un iegūtajiem rezultātiem. RD IKSD izglītības ekspertse Ludmila Margeviča un Jūrmalas izglītības departamenta  Vispārējas izglītības skolu nodaļas  vadītāja Jolanta Batina piedalījās arī dažās projekta meistarklasēs .

Partneri   tika iepazīstināti ar Latvijas Universitātes Dabaszinātnes Centru, Medicīnas vēstures muzeju un Ķemeru Nacionālo parku.

Ar lielu interesi mūsu viesi piedalījās ekskursijās pa Rīgu un Jūrmalu, apmeklēja Nacionālajā Operā baleta izrādi “Romeo un Džuljeta”.

Projekts beidzāslabā noskaņā, sniedzot skolotājiem jaunas zināšanas un veicinot jaunas pieejas mācīšanai.

Pēdējo reizi atjaunota 23.novembrī, 2017, 16:36