Izstāde – konkurss "Krāsainās domas 2016” Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā – attīstības centrā(2)

Sākums Izglītība Skolas Izstāde – konkurss ”Krāsainās dom...

2016. gada 21. aprīlis

Jau otro gadu Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs organizē Rīgas speciālo skolu un vispārējās izglītības iestāžu, kurās tiek realizētas speciālās izglītības programmas, audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādi - konkursu "Krāsainās domas”.

Pirmajā gadā mākslas darbos radoši tika risināta tēma „Zelta sietiņš”. Šogad skolēniem kopā ar skolotājiem bija jālasa Imanta Ziedoņa “Krāsainās pasakas”. Vizuālās mākslas, mājturību un tehnoloģiju vai interešu izglītības nodarbībās tika veidoti radoši darbi par lasīto, kuros par pamatu izmantots kādas pasakas sižets vai krāsu gamma. Vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā katra skola bija aicināta iesniegt līdz septiņiem darbiem katrā vērtēšanas kategorijā. Darbi tika eksponēti Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra aktu zālē, kur tie arī bija skatāmi. Šo iespēju izmantoja ne tikai  mūsu skolas audzēkņi un pedagogi, bet arī tuvāko skolu pedagogi ar saviem audzēkņiem.

Uz noslēguma pasākumu tika aicināti pedagogi ar darbu autoriem, jo apbalvojumus saņēma visi konkursa dalībnieki. Īpaši tika apbalvoti 1., 2., 3. vietas ieguvēji katrā vērtēšanas kategorijā (sākumskola, pamatskola, vidusskola un C līmenis) gan vizuālajā, gan vizuāli plastiskajā mākslā.

Noslēguma pasākumā dalībnieki noskatījās multiplikācijas filmu, kas uzņemta pēc I.Ziedoņa „Baltās pasakas” un savas dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju izpildīja mūziķis Kārlis Kazāks.

Audzēkņu darbus izstādei pieteica un iesniedza Rīgas pilsētas 9 speciālās izglītības iestādes (1. un 5. speciālā internātpamatskola - attīstības centrs, Strazdumuižas internātvidusskola – attīstības centrs, 2. un 4. speciālā internātpamatskola, 3.speciālā pamatskola, internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem, sākumskola „Valodiņa”, Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs) un 3 vispārizglītojošās skolas  (15., 31. un Austrumu vidusskola), kurās tiek realizētas speciālās izglītības programmas.

Savus darbus bija iesūtījuši arī Jelgavas 5.vidusskolas izglītojamie (programma 21015621).

Izstādē bija skatāmi 93 vizuālās un 35 vizuāli plastiskās mākslas darbi, kurus veidojuši 163 skolēni 32 pedagogu vadībā. Atsaucība no Rīgas speciālajām  skolām bija ļoti liela, jo pedagogi ir ieinteresēti audzēkņu darbā, attīstībā un pašapziņas celšanā. Līdz Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra izstādes – konkursa ,,Krāsainās domas” izveidošanai Rīgas speciālo skolu audzēkņiem nebija tik plašas iespējas ar saviem darbiem piedalīties pasākumos un saņemt par to atzinības. Izstādē – konkursā “Krāsainās domas” atzinību guva arī C līmeņa audzēkņi ar saviem darbiem, kuros ir ieguldītas lielas audzēkņa un pedagoga pūles. Ir nepieciešams sniegt speciālo skolu audzēkņiem atbalstu un viņus motivēt turpmākam radošam darbam, tāpēc finansējums, ko saņēmām no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, noslēguma pasākumam, balvām  un sarūpētajam cienastam ir ļoti svarīgs.

Gunta Maslovska,
Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece metodiskajā darbā

A.M. 22/04/2016 08:23

Vērtīga ierosme - rīkot vienojošu pasākumu speciālo skolu un vispārējās izglītības iestāžu, kurās tiek realizētas speciālās izglītības programmas, skolēniem un pedagogiem. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka vispārizglītojošajās skolās integrēti mācās daudzi bērni ar speciālām vajadzībām.
Ceram, ka pasākums kļūs ikgadējs, tāpat kā "Nāc Līdzās!" koncerti, izstādes un pedagogu un bērnu vecāku pieredzes apmaiņas konferences.
Ne mazāk svarīga ir iespēja speciālo skolu un klašu audzēkņiem kā līdzīgiem piedalīties Interešu izglītības Metodiskā centra u.c. RDIKSD rīkotajos konkursos un izstādēs. Iespēja parādīt savu veikumu plašākais auditorijai, saņemt uzslavu par paveikto motivē ikvienu bērnu turpmākam radošam darbam.
Paldies organizatoriem! Paldies visiem skolotājiem par radošumu un ieguldīto darbu. Speciālo izglītības programmu audzēkņi neraksta ZPD un nepiedalās mācību priekšmetu olimpiādēs. Ikviena šāda izstāde, ikviens koncerts ir sava veida olimpiāde!
Paldies!

Aigas mamma 22/04/2016 15:13

Paldies A.M. par skaistajiem vārdiem:

"Speciālo izglītības programmu audzēkņi neraksta ZPD un nepiedalās mācību priekšmetu olimpiādēs.
Ikviena šāda izstāde, ikviens koncerts ir sava veida olimpiāde!"

Paldies skolotājām par milzīgo ieguldīto darbu! Mūsu bērni, labākajā gadījumā, ir tikai izpildītāji. Skolotājai jāprot izdomāt ne vien, lai darbiņš būtu skaists un estētisks, bet arī lai mūsu bērni to varētu izdarīt, atbilstoši savām spējām. Mēs, bērnu vecāki, to ļoti augstu vērtējam. Mums svarīgākais ir prieks ar kādu mūsu bērni iet uz skolu, ar kādu lepnumu stāsta un rāda savus darbiņus, ar kādu mīlestību skrien pretī skolotājai un grib viņu apskaut un samīļot. Un tas ir svarīgākais. Paldies, jums, mīļās skolotājas!!!!!!

Pēdējo reizi atjaunota 26.septembrī, 2017, 10:06