Afiša (24. nov - 30. nov)
Biežāk uzdotie jautājumi

Sporta svētki „Vienoti sportā”

Sākums Sports Jaunumi Sporta svētki „Vienoti sportā”

2014. gada 8. maijs

Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA) ik pavasari rīko sporta svētkus dažādu tautību bērniem  un jauniešiem. Šogad devīzes „Vienoti sportā” pulcējās 20 biedrības. Sporta svētku mērķis bija veicināt dažādu tautību bērnu un jauniešu kopību sportā un draudzību vienotā Latvijā. Īstenot principu - galvenais nav uzvarēt, bet godīgi cīnīties par uzvaru.

Uz Sporta svētkiem pulcējās 398 bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 14 gadiem.

Sporta svētku atklāšanā skanot Latvijas Olimpiskajai himnai, tika pacelts LOA karogs.Svētkus atklāja LOA Goda prezidents Uldis Grāvītis, LOA viceprezidente Biruta Luika, LR Saeimas deputāte Jeļena Lazareva, Itas Kozakevičas Latvijas Nacionālo Kultūras Biedrību Asociācijas vadītājs Rafi Haradžanjans,   baltkrievu biedrība „Prameņ” vadītāja Valentīna Piskunova unLatvijas vāciešu biedrības priekšsēdētāja Aina Balaško.

Svētku atklāšanas ceremonijā uzstājās deju kolektīvs „Flamenko” vadītāji Svetlana un Viktors Kiseļi un Rīgas  vingrošanas skolas jaunie vingrotāji, treneres Irina Toropčina un Veronika Murauska.

Pēc svētku svinīgas atklāšanas sākās sporta aktivitātes.  Svētku programmā tika iekļauti sekojoši sporta veidi- strītbols, tautas bumba, virves vilkšana un stafete; individuālajās aktivitātēs – basketbola soda metieni, bumbu mešana dažādos mērķos, veiklības stafetes, kāpšana pa klinšu sienu, šautriņu mešana u.c. fiziskās aktivitātes.

Pēc dalības sportiskajās aktivitātēs, attiecīgā sporta veida tiesnesis izdara atzīmi dalībnieka kartē. Ja dalībnieks vecumā no 5 - 7 gadiem kartē saņēmis 5 tiesnešu atzīmes, bet dalībnieks vecumā no 8 - 14 gadiem saņēmis 7 atzīmes, tad saņem sportisku balviņu. Organizatoru un atbalstītāju (SIA Kolizejs, Polijas Republikas vēstniecības Rīgā) sarūpētās balvas saņēma komandu sporta veidu uzvarētāji un zīmēšanas konkursā atzītie labākie.

Uzvarētāji TAUTAS BUMBĀ:

Rīgas Igauņu pamatskola

Privātā pamatskola „Maksima”

Uzvarētāji STRĪTBOLĀ:

Rīgas Igauņu pamatskola

Uzvarētāji VIRVES VILKŠANĀ:

1.     vieta

Baltkrievu biedrība “ PRAMEŅ”

Rīgas Ebreju kopiena

Uzvarētāji STAFETĒ:

1.       vecuma grupa (līdz 30 gadiem):

1.     vieta

Jelgavas baltkrievu biedrība „ Ļanok”

2.     vecuma grupa (līdz 35 gadiem):

Privātā pamatskola „Maksima”

2.     vieta

Rīgas Igauņu pamatskolas komanda „Četras māsas”

3.     vieta

Rīgas Igauņu pamatskola komanda „Zibens zeļļi”

3.     vecuma grupa (līdz 45 gadiem):

Jankas Kupalas baltkrievu pamatskola I

Jankas Kupalas baltkrievu pamatskola II

4.   vecuma grupa (līdz 55 gadiem):

1. vieta

Jankas Kupalas baltkrievu pamatskola

3.     vieta

Daugavpils  čigānu biedrība „Nevo Drom”

Zīmēšanas konkursa  tēma - mans mīļākais sporta inventārs :  Aleksandra Gadalova  un  Ļubova Mašina.

Priekšnesumu konkursa uzvarētāji :

1.     vieta

Kolektīvs „ Flamenko” ( junioru grupa) deja „Tango” vadītāji Svetlana un Viktors Kiseļi;

2.     vieta

Kolektīvs „ Flamenko” deja „Ča- ča”( jaunākā grupa) vadītāji Svetlana un Viktors Kiseļi;

3.     vieta

Deju ansamblis „Muzikālais diližanss” – Aerobika, vadītāja Irina Tihomirova.

Visi dalībnieki saņēma sponsoru A/S „NP Foods” sagādāto sulu  un cepumus.

Sporta svētku programmu veidoja un tiesāja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti.

•   Svētku organizatori un dalībnieki pateicas mūsu atbalstītājiem:

LR Izglītības un zinātnes ministrijai; Rīgas DomesIzglītības, kultūras un sporta departmentam; Polijas Republikas vēstniecībai Rīgā; Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai; SIA „G Fitness”; A/S „NP Foods”.

Informāciju sagatavoja:
LOA viceprezidente Biruta Luika