Lauras Poles un Evijas Ķirķes personāldarbu izstāde

Sākums Kultūra Jaunumi Lauras Poles un Evijas Ķirķes per...

2013. gada 10. jūnijs

13. jūnijā Kalnciema kvartāla galerijā tiks atklāta LMA studentes Lauras Poles un Evijas Ķirķes personāldarbu izstāde, kas veidota grafikas nodaļas maģistra darba ietvaros un sadalīta divās daļās.
Ekspozīcijā būs apskatāmi Lauras Poles litogrāfijas tehnikā veidota darbu sērija "Rokaiņi"  - tēliem, kurus veido nejaušs rokas nospiedums. Pati māksliniece skaidro: "Darba nosaukums ir pašsacerēts. Tā vizuālās īstenošanas pamatā ir cilvēka rokas atspiedums, kas tiek „apaudzēts” ar brīvrokas zīmējumu un tā rezultātā veidojas sacerētie tēli – rokaiņi."
Otra izstādes daļa, ko veidojusi Evija Ķirķe, nepieder nevienai no klasiskās grafikas tehnikām. Šajā darbu sērijā tiek radoši apspēlēti grafikas klasiskie elementi, tādi kā līnija un grafiskuma izpratne - raksturīgais melnbaltais kolorīts. Ķirķes darbu ideja ir balstīta uz dzīvē redzēto un piedzīvoto: "Četri lielā izmēra darbi ir pietuvinājums kādam dzīves momentam, situācijai, cilvēka savstarpējām attiecībām, kuras esmu apskatījusi tuvplānā caur savu vērtību prizmu."

Izstāde būs apskatāma Kalnciema kvartāla galerijā līdz 27. jūnijam, no pirmdienas līdz sestdienai 10.00-22.00.

Sekojiet līdzi Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Una Meiberga
kultūras programmas vadītāja